A możeby zmontować LARP w Łodzi??

Informacje o LARPach

Moderator:Avalanche

Verkall
Wędrowiec
Posty:99
Rejestracja:2010-04-11, 19:10
Lokalizacja:Łódź

A możeby zmontować LARP w Łodzi??

Post autor: Verkall » 2011-05-10, 22:31

Witam

Po temacie z treningami widzę że jest u nas kilku LARPowców. Przeszukiwałem trochę internet i przez przypadek natrafiłem na ta stronę: Meglivorn

Przytaczam ją bo gdyż ponieważ, spodobała mi się ich działalność. Mianowicie stworzyli oni własnego prostego LARPA, nie wiem jaka była geneza ale myśle że taka jaka ja bym sie kierował w Łodzi, czyli jak nie ma gdzie się bawić zróbmy własny plac zabaw. Jednak do rzeczy. W okolicach chłodzi nie ma żadnego LARPA terenowego. idzie Lato słonce prazy, co wy na to by stworzyć własnego LARPA coś na kształt orkonu fantazjady czy innego terenowego fantasy, ale w naszym rejonie?? Ja osobiście omeg zająć się mechaniką ale fabułę potrzebowałbym od kogoś. Co wy na to??

Awatar użytkownika
Adam
Ohydny Spamer !
Posty:5793
Rejestracja:2008-06-03, 01:03
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Adam » 2011-05-12, 15:04

Cześć

największy problem ze zrobieniem terenówki w pobliżu Łodzi to miejscówka. Kilka osób jej szukało, lecz jak na razie nie udało się znaleźć odpowiedniej.

Czego potrzeba:
- co najmniej 5 -6 km2 terenu leśnego
- fajny teren (skałki, urokliwe miejsca w lesie, obszary z gęstym lasem, jakieś ruiny itd.)
- pole namiotowe
- woda + pryszcznice polowe
- agro + opcja wzięcia prysznica na agro za kilka zetek
- catering, a ponadto w miarę blisko sklep
- maksymalnie mało osób postronnych ( o co szczególnie trudno jeżeli szuka się terenu spełniającego pozostałe wymagania)
- tojki (lub toalety w barze w pobliżu pola namiotowego)

Mechanika nie jest problemem. Istniejące konwenty mają je już sprawdzone, a porozumienie się w przedmiocie wykorzystania jednej z nich nie byłoby ciężkie. Mechaniką powinna się zajmować grupa osób, w tym prawie wszyscy scenariuszowcy ze względu na jej rolę służebną wobec gry.

Podstawowe znaczenie ma znalezienie odpowiedniej miejscówki, a także zebranie grupy chętnych do pracy przy konwencie, której jest sporo:
- załatwienie większości spraw, które wymieniłem określając wymogi dobrej miejscówki (w tym podpisanie szeregu umów, rozliczenie podatkowe po imprezie)
- porozumienie się z miejscowymi władzami samorządowymi i jednostką policji
- posprzątanie po konwencie (jedna z mniej przyjemnych rzeczy, a 200 osób potrafi przez kilka dni naśmiecić)
- reklama imprezy
- informatory, paski.

Krok pierwszy do organizacji terenówki to miejscówka w pobliżu Łodzi. Dopiero, gdy będzie ona znaleziona można się zastanawiać co dalej.
,,Raashtram lasów czar ma taką moc,
że wrócić chcesz, wrócić chcesz,
znów wędrować wśród nich''.

Verkall
Wędrowiec
Posty:99
Rejestracja:2010-04-11, 19:10
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Verkall » 2011-05-12, 15:54

Wow pojechałeś po całości. Nie chodzi mi o profesjonalnego LARPA raczej o zebranie kilku (powiedzmy 10-15 osób) i rozegranie tego we własnym gronie a nie robić ogólnopolska imprezę. Raczej myślałem o weekendowym wypadzie pod namiot do jakiś lasów i pykniecie tam przygody...

Awatar użytkownika
Adam
Ohydny Spamer !
Posty:5793
Rejestracja:2008-06-03, 01:03
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Adam » 2011-05-12, 18:10

Odniosłeś propozycję do dwóch z trzech największych terenówek, co spowodowało szczegółową odpowiedź. Poza tym podanie kompletu informacji to zawsze szansa, że trafi się na osobę, która zna fajną miejscówkę.

Małe formy larpowe są trudne. Najłatwiejsze do zrobienia są formy średnie 20-40 osób. Jeżeli chodzi o larpy, to jeśli nic nagłego nie wypadnie, na jesieni w ŁDK-u będę chciał zrobić mały cykl 3-4 larpów, więc będzie okazja do gry.


Zapraszamy na Flamberg :) Będzie około 30-40 osób z Łodzi na nim. Świetna okazja do poznania ludzi i już na żywo planowania wspólnych inicjatyw.
,,Raashtram lasów czar ma taką moc,
że wrócić chcesz, wrócić chcesz,
znów wędrować wśród nich''.

ODPOWIEDZ