Eu3 Succesion Game Raporty!

Moderator:Avalanche

Silvanel
Ohydny Spamer !
Posty:3991
Rejestracja:2008-06-03, 09:49
Lokalizacja:Lothlorien

Eu3 Succesion Game Raporty!

Post autor: Silvanel » 2011-12-08, 22:55

Zdecydowałem się na Szwajcarię. Powodów było wiele, nie ma sensu ich wszystkich przytaczać, tak czy inaczej czeka nas ciekawa gra.

Rozpocząłem swe rządy (z gabinetu Cieni hehe), zaoferowałem sojusz Burgundi oraz Austrii. Zgodziła się ta ostatnia co mnie strasznie nie martwi, szczególnie że to nasz największy sąsiad. Przyjazny sąsiad zawsze przyda. Kilka ofert sojuszów od nimieckich OPM, wszystkie przyjęte, podwoiłem nasze siły zbrojne (2x2=4 :P), a 4000 zbrojnych to już wielka siła można podbić Europę (z pomocą 40 000 austryjaków). Już chcę wypowiadać wojnę, a tu niemiła niespodzianka. Regency Council.....w republice WTF....no cóż przebolę to, czekam 4 lata do wyborów. W międzyczasie powiększyłem znowu armię 6000 wspaniałych szwajcarskich halabardników to już większa siła.... Savoi na południe ma 15 tysięcy, Bavaria na wschód ~20 a Austria ~40. Północno zachodni sąsiad Burgundia ~30....czuję się bezpiecznie niema co....No ale doczekałem do wyborów...mogę zachować radę przy władzy, ale nie podziękuje:P Czas na wojnę, jakoś przy okazji tych 4 lat rządów rady, wiecie napięcia na granicy, rzeka zmieniała bieg, znalazły się stare papiery...prowincja Savoi nie należy do Państwa Savoj nie nie nie. To Szwajcaria z dziada pradziada...czas ją odzyskać, tylko jak......Cesarzu pomożecie? POMOŻEMY!
I tak bez jednej bitwy (za to z jednym oblężeniem) bogate i rdzenie szwajcarskie ziemie Savoi trafiają na łono ojczyzny.

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Cóż zrobić teraz? Planowałem od razu odzyskać Baden, odzyskać pytacie? Oczywiście że odzyskać, nie wiecie że w Baden Szwjcarzy mieszkają? Zdawna ciemiężeni przez złych Niemców. Czas tam zmienić władzę, na bardziej przychylną Szwajcarskiej mniejszości. Problem w tym, że Baden brało udział w wojnie z Savoi, po złej stronie fakt, ale jednak. Jest rozejm, mnie -5Stability nie przeszkadza. Ale Cesarzowi już tak.....no cóż poczekamy. Nie chemy wszak bić się bez błogosławieństwa cesarze (i jego 40 000 żołnierzy). Czekam 5 lat i problem....wygląda na to, że Cesarz samemu chce się troszczyć o potrzeby ludności Baden (Sphere of infulance) :(((. Nie chcac stawiac cesarza w dwuznacznej sytuacji czekam i sie doczekuje! Wielka wojna w Europie Bohemia +Burgudnia (plus 1000xOPM) vs Polska +Austria. Oczywiście walczę po stronie Austrii...jednak prośby, błagania i wieści o bezeceństwach w Baden nie dają mi spokoju...muszę coś zrobić...wypowiadam wojnę Baden-jako, że walczę już po stronie Austrii biedny cesarz nie może nic zrobić...powiedziałem cesarz? Staruszkowi się zmarło...a syn cóż....syna nie wybrano. Nie żyje Wacław z Bohemii! Korzystając z zamieszania zmieniamy władze w Baden na mądrzejszą, zawieramy separatystyczny pokój z Burgundią i Bohemią (kóre wygrywają zdawałoby się przegraną wojnę), i posyłamy wojska by powstrzymać Bavarię, która w międzyczasie włączyła się do wojny. Z sukcesem...

Minęło 18 lat postanawiam zakończyć moją turę. Zostawiam decyzję cóż uczynić następnemu graczowi (widzę kilka opcji). Kraj jest w stanie wojny z Bavarią, ale Bavaria pozostaje pod okupacją (naszą i Austriacką) jaki to będzie pokój zależy już od następnego gracza.

Zostawiam kraj który zacząłem już rozbudowywać, szybko rozwijający się technologicznie, zainwestowałem w handel (i dominuje dwa Europjeskie rynki Ligurię i Ile-de-Frances). Dołaczyłem do geneskiej ligii handlowej, aczkolwiek myślę że warto ją porzucić jeśli tylko będzie opcja by dołączyć do Hanzy. Rozwinąłem biurokrację (expanded beurocracy). Zdobyłem savoi (core). Zwasalizowałem Baden i Savoy (jakoś tak po drodze się stało....nie chciałem aby żołnierze się za pasterkami za długo uganiali:P). Okupujemy Bavarię i trzeba zdecydować co dalej.

Oto mapka naszego posiadania.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us


Zapraszam do dyskusji!

Kaimada następny w kolejce!
Ostatnio zmieniony 2011-12-08, 22:56 przez Silvanel, łącznie zmieniany 1 raz.
"44000-Pydna" a true sequel to "300".

Whenever You think Spartans are cool.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_pod_Pydn%C4%85

Silvanel
Ohydny Spamer !
Posty:3991
Rejestracja:2008-06-03, 09:49
Lokalizacja:Lothlorien

Post autor: Silvanel » 2011-12-08, 23:01

Przepraszam za chaotyczną formę, nie miałem jakoś super inwencji, a obiecałem, że wrzucę raport dzisiaj. Przepraszam też za mało ciekawe screeny.
Wybrałem NI +10% do Trade efficiency.


Następny w kolejce KAIMADA!

Save: http://www.sendspace.pl/file/6a828f9ddda28ba74f4382d

Acha, jeszcze jedno. Tak Milan walczy z Burgundią w Brnie....nie wiem dlaczego akurat tam, ale jak długo nie zniszczą niczego niespecjalnie mi to przeszkadza.
Ostatnio zmieniony 2011-12-08, 23:21 przez Silvanel, łącznie zmieniany 4 razy.
"44000-Pydna" a true sequel to "300".

Whenever You think Spartans are cool.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_pod_Pydn%C4%85

Awatar użytkownika
kaimada
Szlachcic
Posty:1418
Rejestracja:2009-11-24, 21:14
Lokalizacja:ten fenomen?

Post autor: kaimada » 2011-12-08, 23:17

Nie wiem czy następny w kolejce nie będzie Bartek :P. Ale zobaczymy. No i jeszcze będę musiał chyba zrobić reinstall EU3 bo mamy PL wersje ;-)
"You'd shoot a man in the back?"
"Well, it's the safest way, isn't it?"

“Co powiedział Xerxes do Leonidasa? - Pan tu nie stał!”

Awatar użytkownika
kaimada
Szlachcic
Posty:1418
Rejestracja:2009-11-24, 21:14
Lokalizacja:ten fenomen?

Post autor: kaimada » 2011-12-10, 11:29

Dobra zacząłem grać. Zagrałem 4 lata, nie mamy już sojuszu z Austrią, zmieniliśmy rynki handlowe o które walczymy, nasza armia już stała na granicy Tureckiej, ale 4 miasta przejęte przez buntowników i 15 tysięczna armia powstańcza zniechęciła nas do tej wojny.
Co do rozejmu z podbitym państwem to wyglądał on tak:

Obrazek

Ponieważ nasza armia była w kompletnym rozbiciu (za co powiesiliśmy poprzedniego namiestnika Alexandre Silvaneleia) wobec buntu nacjonalistów w Wirtembergii zostaliśmy zmuszeni do stworzenia kolejnego kraju:

Obrazek

Rozpoczęliśmy mozolne odbudowywanie naszej Gwardii Królewskiej. Walka o rynki handlowe stała się bardzo utrudniona. Handlu odmówili nam Francuzi i Norwedzy a nawet 5 kupców atakujących Lubeke nie potrafiło się przebić na ten rynek. Nie pomógł nawet wzrost populacji kupców którym zabroniliśmy popłynąć do Kolonii, tłumacząc, że Szwajcaria nie ma przecież dostępu do morza:

Obrazek

Wreszcie 1. maja 1420 roku odbyły się wielkie wybory. Aby ukrócić wszelkie wpływy rodziny Silvaneleiów poparliśmy kandydata Biurokratów:

Obrazek
Obrazek

Kosztem nowego rządu były pewne rewolucje w parlamencie, które to zobowiązaliśmy się poprzeć. Małe niepokoje w kraju zostały w krótkim czasie oczywiście uspokojone. Wspominałem już, że Gwardia liczy 10 tysięcy ludzi?

Obrazek

Szwajcarzy z Franche-Comte przypomnieli nam, że są Szwajcarami. Oczywiście twardo stanęliśmy w obronie naszych braci na polu dyplomatycznym, ale mimo posiadania 14 tysięcy Gwardzistów nie zdecydowaliśmy się na wojnę z Burgundią.

Obrazek

Nasza armia stała na granicy Tureckiej pod Rzymem. Już byliśmy gotowi wywołać wojnę gdy:
a) Okazało się, że Austria nie jest już naszym sojusznikiem.
b) Turcja straciła już 4 prowincje na rzecz Katolickich Fanatyków, a fanatyczna armia liczyła 16 tysięcy żołnierzy. Poczekamy aż Turcy sami poradzą sobie z tym problemem i dopiero wtedy oddamy Papieżowi Stolicą Apostolską!
"You'd shoot a man in the back?"
"Well, it's the safest way, isn't it?"

“Co powiedział Xerxes do Leonidasa? - Pan tu nie stał!”

Silvanel
Ohydny Spamer !
Posty:3991
Rejestracja:2008-06-03, 09:49
Lokalizacja:Lothlorien

Post autor: Silvanel » 2011-12-11, 12:08

Bez komentarza!
"44000-Pydna" a true sequel to "300".

Whenever You think Spartans are cool.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_pod_Pydn%C4%85

Awatar użytkownika
kaimada
Szlachcic
Posty:1418
Rejestracja:2009-11-24, 21:14
Lokalizacja:ten fenomen?

Post autor: kaimada » 2011-12-13, 19:09

Kolejny etap naszych rządów zaczął się od reformy monetarnej.
Obrazek

Krótka i treściwa wojna z Urbino pozwoliła nam oddać Rzym Państwu Papieskiemu a nam zyskać nowego wasala.
Obrazek
Obrazek

Aby zakończyć erę Silvanelizacji kraju zdecydowaliśmy odrobinę zcentralizować nasz rząd. Cała władza w ręce Brna!
Obrazek

Wykonaliśmy misję od naszego kochanego władcy - poprawiliśmy stosunki z Ulm i przyłączyliśmy je do naszego sojuszu. Ogólnie nasz sojusz zbiera chyba połowę okolicznych państwek. Drugie pół zjednoczyło się pod sztandarem Milanu o czym w niedługim czasie się przekonaliśmy.
Obrazek

Neapol zagroził Papieżowi, że odbierze mu Rzym! Nie pozwoliliśmy im na to a na dodatek uwolniliśmy Sycylię spod jarzma tych zdradzieckich południowców. Przejęliśmy też 2 prowincje w tamtych rejonach. Nowy władca musi pamiętać, żę wywołanie wojny z Neapolem nic nas nie kosztuje i trzeba to szybko zrobić i zwasalizować tenże kraj.
Obrazek

Zapłaciliśmy różnym wpływowym osobom 50 dukatów aby ogół Europy nie uważał nas za bezwzględnych niszczycieli świata. Apokalipsa naprawdę nie mówi o biednych Szwajcarach. My jesteśmy wielce neutralni!
Obrazek

Mediolański sojusz wywołał wojnę z którymś z naszych wasali. Dziś już nikt nie wie z którym i o co poszło. Pół Europy jest dziś czerwone .
Obrazek

Genuańskie ścierwa wyrzuciły nas z ligi. W zamian za to jako pierwsi wycofali się z wojny. Dołączyliśmy do Wenecjańskiej ligi handlowej.
Obrazek
Obrazek

Na koniec podburzyliśmy ludność rzymską do buntu przeciwko oblegającej ich Armii Szatana z Mediolanu. Niestety buntownicy uciekli na nasze terytorium i zarżnęli naszą gwardię stacjonującą w Abruzji.
Obrazek


Sytuacja wygląda tak, że lada moment Mediolan wyśle nam propozycje powrotu do Status Quo. W tej chwili wygrywamy wojnę 20%, ale zaraz zostaniemy zmasakrowani przez 2 wielki mediolańskie armie. Nasze siły niestety muszą zwalczyć buntowników w Abruzji... Ale to już jest decyzja którą pozostawiam TJALOWI

Save:
http://wyslijto.pl/plik/hqhxnxfmao
Ostatnio zmieniony 2011-12-13, 19:12 przez kaimada, łącznie zmieniany 1 raz.
"You'd shoot a man in the back?"
"Well, it's the safest way, isn't it?"

“Co powiedział Xerxes do Leonidasa? - Pan tu nie stał!”

Ash
Wędrowiec
Posty:24
Rejestracja:2011-08-06, 15:32
Lokalizacja:King's Landing

Post autor: Ash » 2011-12-14, 18:10

Silvanel pisze:Bez komentarza!
Nie rozumiem sensu twojego podpisu.
Brighter than light of a day shines the gaze of Tzeentch, Changer of the Ways

ODPOWIEDZ