Przedziwny problem z klawiszem [shift]

O wszystkim

Moderator:Avalanche

Awatar użytkownika
Avdima
Szlachcic
Posty:1084
Rejestracja:2009-05-24, 16:17
Lokalizacja:Łódź

Przedziwny problem z klawiszem [shift]

Post autor: Avdima » 2014-03-14, 15:44

Nagle, zupełnie znikąd, pojawił się u mnie przedziwny problem. Kiedy wciskam klawisze [shift] + [m], nic się nie dzieje.
Oba shifty nie działają, ale nadal mogę uzyskać dużą literę "m" np. poprzez wciśnięcie [Caps Lock].

W sieci problemy podobne znalazłem, ale żaden nie pasuje do mojego przypadku lub jest problemem laptopów.

Włączone w danym momencie miałem programy Skype, Diablo 3 oraz Foobar. To nie jest problem tego, że Skype ustawił jakąś opcję pod tą kombinacją klawiszy, to nie jest problem, iż Windows ma ustawioną taką komendę.

Próbowałem różnych kombinacji klawiszy w rejonie, gdzie je wciskałem w momencie pojawienia się tego problemu, ale nic nie dają.

Nie zmieniłem ustawień klawiatury, nie przestawiłem języka, wszystkie inne klawisze i kombinacje działają.

Moja wyobraźnia się wyczerpała, nie wiem co zrobić.

sympara'menoi
Szlachcic
Posty:812
Rejestracja:2013-12-17, 01:27
Lokalizacja:Łódź

Post autor: sympara'menoi » 2014-03-15, 00:32

A może powinieneś w pierwszej kolejności podłączyć inną klawiaturę, aby sprawdzić, czy to wina komputera, czy sprzętu? Bo może coś się w klawiaturze fizycznie popsuło i dlatego nie możesz znaleźć niewłaściwych ustawień?
[Może bez sensu piszę, ale założyłam, że jakoś mi to wybaczysz.]
symparanekromenoi

Awatar użytkownika
Jet
Osadnik
Posty:171
Rejestracja:2010-12-03, 22:18
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Jet » 2014-03-15, 11:32

Brzmi jak zepsuta klawiatura. Czy Shift działa w jakiejkolwiek innej funkcji, np: w grach?

Awatar użytkownika
Avdima
Szlachcic
Posty:1084
Rejestracja:2009-05-24, 16:17
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Avdima » 2014-03-15, 14:26

sympara'menoi: bardzo dobry pomysł, niestety, nie posiadam innej klawiatury.

Jet: jak napisałem, wszystkie inne kombinacje działają, shift nie jest zepsuty.

Na razie nie miałem czasu się tym zająć, ale dzisiaj wieczorem powinienem przeprowadzić jeszcze kilka testów, jak start Windowsa w trybie bezpieczeństwa czy linii komend oraz przeinstalowanie sterowników klawiatury.

Miałem nadzieję, że to jakiś w miarę powszechny problem i ktoś znajdzie szybkie rozwiązanie. Szkoda.

sympara'menoi
Szlachcic
Posty:812
Rejestracja:2013-12-17, 01:27
Lokalizacja:Łódź

Post autor: sympara'menoi » 2014-03-15, 22:29

Avdima pisze:sympara'menoi: bardzo dobry pomysł, niestety, nie posiadam innej klawiatury.
To czy nie możesz jej od kogoś pożyczyć? W razie czego ja mogę Ci pożyczyć stary, paskudny egzemplarz, o ile masz port PS/2 (i o ile wikipedia mnie nie oszukała co do nazwy).
symparanekromenoi

Lukrecjusz
Osadnik
Posty:328
Rejestracja:2011-11-14, 20:57
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Lukrecjusz » 2014-03-23, 01:50

SMFowy helpdesk - nic dodać, nic ująć.

Ja bym obstawiał, że klawisze wypadły z mapowania - spróbuj zaktualizować sterowniki klawiatury.

Choć nadal za mało informacji - podepnij tę klawiaturę do innego kompa, dowiemy się czy to sprawa z klawiaturą czy z kompem.

Spróbowałeś po prostu przeczyścić poduszeczki przycisków/klawisze?

„Miałem nadzieję, że to jakiś w miarę powszechny problem i ktoś znajdzie szybkie rozwiązanie.”
>>> nadzieja kochanką fantastów

„Szkoda.”
>>> Szkoda
Ostatnio zmieniony 2014-03-23, 01:51 przez Lukrecjusz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Avdima
Szlachcic
Posty:1084
Rejestracja:2009-05-24, 16:17
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Avdima » 2014-03-23, 13:39

Lukrecjusz pisze:SMFowy helpdesk - nic dodać, nic ująć.
Gdzieś zawsze warto zapytać o pomoc, jak się czegoś nie potrafi zrobić, kosztowało mnie to jakieś 5 minut mojego życia. Całkiem dobra cena, jak na szansę szybkiego rozwiązania problemu.

No i nie czyta się całego pierwszego posta, zanim się odpowie... już drugi raz przypominam, klawisz [shift] działa, tylko jeden, dosłownie jeden skrót nie funkcjonuje.

Jak już w temacie jesteśmy, problem "sam się rozwiązał", to znaczy, odwiedził mnie znajomy który jest technikiem informatyki i kiedy chciałem mu, przy okazji, pokazać z czym mam problem, skrót [shift]+[m] zaczął działać. Tak po prostu, bez większego powodu.
Obstawiam, że do dlatego, iż przejechałem szmatą po klawiaturze, żeby ją trochę przeczyścić, a miałem włączony komputer.

Dzięki za wszelaką pomoc.

ODPOWIEDZ