Strategiczna gra planszowa poszukiwana

Dyskusje o grach planszowych, nowości, modyfikacje zasad.

Moderator:Avalanche

Verkall
Wędrowiec
Posty:99
Rejestracja:2010-04-11, 19:10
Lokalizacja:Łódź

Strategiczna gra planszowa poszukiwana

Post autor: Verkall » 2011-02-19, 19:58

Jak w temacie poszukuje gry strategiczne, która:
Dzieje się w przyszłości (najlepiej by były jakieś mechy)
oprócz oddziałów można budować budynki
Ma gotowa mapę (nie składa się ona z jakiś dokładanych żetonów czy kart)
Opcjonalnie gdyby dało się ulepszać jednostki o jakieś wyposażenie.
Więcej grzechów nie pamiętam :P

Awatar użytkownika
brathac
Mieszczanin
Posty:708
Rejestracja:2009-03-21, 20:18
Lokalizacja:Łódź
Kontakt:

Post autor: brathac » 2011-02-19, 21:16

Battletech spełni choć część Twoich wymagań. Mechy w przyszłości.

skobel
Arystokrata
Posty:1591
Rejestracja:2008-06-02, 22:15
Lokalizacja:Łódź

Re: Strategiczna gra planszowa poszukiwana

Post autor: skobel » 2011-02-20, 10:46

Battletech , ale:...
Verkall pisze: Dzieje się w przyszłości (najlepiej by były jakieś mechy)
Prócz mechów w grze mogą uczestniczyć bardziej konwencjonalne jednostki- myśliwce atmosferyczne, czołgi, piechota, czy artyleria.
Verkall pisze:oprócz oddziałów można budować budynki
Rozgrywka jest realizacją scenariusza. Nie ma (przynajmniej zgodnie z materiałami, które znam) możliwości wprowadzania do gry nowych elementów gry.
Verkall pisze:Ma gotowa mapę (nie składa się ona z jakiś dokładanych żetonów czy kart)
Tak, ale podstawowe mapy w miarę szybko się ogrywają. Istnieje możliwość nabycia dodatkowych mappacków, lub żetonów modyfikujących poszczególne heksy.
Verkall pisze:Opcjonalnie gdyby dało się ulepszać jednostki o jakieś wyposażenie.
Istnieje możliwość wymienienia wyposażenia, lub podzespołów poszczególnych maszyn, a nawet zaprojektowania własnej konstrukcji.

Wiele nie napisałeś o swoich oczekiwaniach względem gry. Battletech to rozrywka dla niemal dowolnej liczby graczy, jednak najlepiej działa, gdy operują w dwóch drużynach. Jest grą o dużej komplikacji zasad- są one zwykle spójne i lwia część z nich ma charakter opcjonalny, lub opisują nietypowe sytuacje (np. przemarsz mecha przez zabudowania z podpiwnieczeniem, lub walkę w warunkach ograniczonej grawitacji). Wymaga od graczy pewnej swobody rachunkowej i ciągłego przeliczania modyfikatorów. W grze nie do zmarginalizowania jest aspekt losowy- niemal każdą czynność związaną z walką, lub interakcją z terenem należy potwierdzić testem.

Battletech będzie dostępny podczas Łódzkiego Portu Gier.
http://www.smerf.fero.pl/f/viewtopic.php?t=1484
Http://portgier.info

Jeśli szukasz takiej gry to BT z pewnością Cię zainteresuje.
Obrazek

Możesz także poszukać Starcraft Board Game: gdzie znajdziesz nacisk na produkcję i ulepszanie jednostek, oraz posyłanie ich do krwawych bojów.
Ostatnio zmieniony 2011-02-20, 10:46 przez skobel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kaimada
Szlachcic
Posty:1418
Rejestracja:2009-11-24, 21:14
Lokalizacja:ten fenomen?

Post autor: kaimada » 2011-02-20, 10:55

W Starcrafcie jak i w TI ustawia się mapę.
W ogóle poza tą mapą to najlepiej pasuje TI!

TI- Twilight Imperium
<przyp. skobel>
Ostatnio zmieniony 2011-02-20, 11:11 przez kaimada, łącznie zmieniany 1 raz.
"You'd shoot a man in the back?"
"Well, it's the safest way, isn't it?"

&#8220;Co powiedział Xerxes do Leonidasa? - Pan tu nie stał!&#8221;

Verkall
Wędrowiec
Posty:99
Rejestracja:2010-04-11, 19:10
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Verkall » 2011-02-20, 11:14

Hmm ten Battetech wydaje się ciekawy ale nie mogę na necie tego znaleźć do kupna jak ktoś zna jakieś źródło to poproszę ino żeby instrukcja była po polsku, a o Twilight imperium muszę poczytać w sumie mapę budowana jakoś bym przeżył.

Awatar użytkownika
brathac
Mieszczanin
Posty:708
Rejestracja:2009-03-21, 20:18
Lokalizacja:Łódź
Kontakt:

Post autor: brathac » 2011-02-20, 14:48

Co do kupna, to polska edycja BT została wydana w 1993 przez Encore, które wydało też polską edycję Aerotecha. Później MAG wydał Kompendium, czyli zbiór zasad. I to tyle po naszemu. Polskie zasady oparte były na trzeciej wersji zasad, obecnie jest piąta. Zasady podstawowe nie zmieniły się zbytnio, więc jak gdzieś je znajdziesz to korzystaj. W niedzielę na ŁPGu będę prezentował grę, więc zapraszam. Darmowa wersja podstawowych zasad jest do ściągnięcia od producenta, ale wyłącznie po angielsku. Zapraszam także na www.solaris7.pl .
Ostatnio zmieniony 2011-02-20, 14:49 przez brathac, łącznie zmieniany 1 raz.

GRALNIA
Wędrowiec
Posty:12
Rejestracja:2011-01-13, 11:53
Lokalizacja:Łódź
Kontakt:

Post autor: GRALNIA » 2011-02-20, 15:56

A może

EARTH REBORN

Obrazek

Verkall
Wędrowiec
Posty:99
Rejestracja:2010-04-11, 19:10
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Verkall » 2011-02-20, 23:30

Osobiście Earth do mnie nie przemawia. Natomiast szperając po sieci natrafiłem na grę Mechwarrior i to chyba jest coś podobnego do tego Battletecha może ktoś powiedzieć mi więcej na temat tej gry??

skobel
Arystokrata
Posty:1591
Rejestracja:2008-06-02, 22:15
Lokalizacja:Łódź

Post autor: skobel » 2011-02-21, 01:15

Mechwarrior to system RPG, który ma miejsce w świecie Battletecha. Aktualna trzecia edycja (nie liczę wersji FanPro) jest bardzo grywalna, na pewno w porównaniu do poprzedniczek i świetnie napisana. Niestety prezentuje tylko podstawowe informacje o świecie.

lub

MechWarrior: Dark Age (ma jeszcze alternatywny podtytuł MechWarrior: Age of Destruction) to gra figurkowa w świecie Battletecha, z informacjami o maszynach ukrytymi w formie liczników wprasowanych w podstawkę.

Ogólnie Battletech to potężna franczyza gier, książek, symulatorów i filmów.
Sprawdź odpowiedni wątek, lub http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_BattleTech_games
Chętnie zagram sesję...
zgłoszenia mejlem.

Verkall
Wędrowiec
Posty:99
Rejestracja:2010-04-11, 19:10
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Verkall » 2011-02-21, 04:07

Dzięki skobel, ale już chyba wiem co wybiorę i będzie to TI. Tylko obawiam się czy jako pierwsza strategia nie będzie za skomplikowana

Awatar użytkownika
kaimada
Szlachcic
Posty:1418
Rejestracja:2009-11-24, 21:14
Lokalizacja:ten fenomen?

Post autor: kaimada » 2011-02-21, 09:52

Najlepiej na ŁPG przyjdź i przypatrz się jak wygląda rozgrywka.
"You'd shoot a man in the back?"
"Well, it's the safest way, isn't it?"

&#8220;Co powiedział Xerxes do Leonidasa? - Pan tu nie stał!&#8221;

Awatar użytkownika
brathac
Mieszczanin
Posty:708
Rejestracja:2009-03-21, 20:18
Lokalizacja:Łódź
Kontakt:

Post autor: brathac » 2011-02-21, 10:21

kaimada pisze:Najlepiej na ŁPG przyjdź i przypatrz się jak wygląda rozgrywka.
Dokładnie. Popatrz, spróbuj. Zobaczysz co Ci się spodoba.


Kaimada, to mój rekrut!! Widziałem go pierwszy!!

Awatar użytkownika
jervon
Mieszczanin
Posty:431
Rejestracja:2009-02-06, 09:24
Lokalizacja:Łódź KZN

Post autor: jervon » 2011-02-21, 20:01

TI fajne ale niestety jest problem z dodatkiem do tej gry. A bez dodatku... cóż jest fajnie ale po zagraniu z dodatkiem nie będziesz chciał nawet spojrzeć na samą podstawkę. Poza tym licz się z tym, że gra ta konsumuje ogromne zasoby czasu jak i wymaga sporej ilości graczy - najlepiej skaluje się na sześć osób.

Awatar użytkownika
kaimada
Szlachcic
Posty:1418
Rejestracja:2009-11-24, 21:14
Lokalizacja:ten fenomen?

Post autor: kaimada » 2011-02-21, 20:21

jervon pisze:TI fajne ale niestety jest problem z dodatkiem do tej gry. A bez dodatku... cóż jest fajnie ale po zagraniu z dodatkiem nie będziesz chciał nawet spojrzeć na samą podstawkę. Poza tym licz się z tym, że gra ta konsumuje ogromne zasoby czasu jak i wymaga sporej ilości graczy - najlepiej skaluje się na sześć osób.
No cóż rzeczywiście ja od razu kupiłem TI z dodatkiem. A co do skalowania na 4 osoby też jest fajnie ;-)
"You'd shoot a man in the back?"
"Well, it's the safest way, isn't it?"

&#8220;Co powiedział Xerxes do Leonidasa? - Pan tu nie stał!&#8221;

Verkall
Wędrowiec
Posty:99
Rejestracja:2010-04-11, 19:10
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Verkall » 2011-02-22, 04:26

Ech te kobiety, dziewczyn nabrała chęć na inna grę, mianowicie runewars i chyba ja kupimy zamiast TI, ale to w sumie lepiej bo Rune jest podobno mniej skomplikowane, jednak mam prośbę. Jeśli ktoś ma pod ręka dobra recenzje tej gry mógłby podrzucić??

ODPOWIEDZ