Slavika

Dyskusje o grach planszowych, nowości, modyfikacje zasad.

Moderator:Avalanche

Awatar użytkownika
Mela
Wędrowiec
Posty:28
Rejestracja:2009-02-26, 22:48
Lokalizacja:z nikąd.

Slavika

Post autor: Mela » 2012-09-19, 10:41

Słuchajcie, ja mam takie pytanie do braci smerfowej: czy ktoś z Was już miał okazję grać w Slavikę? Jakieś opinie? :)

Awatar użytkownika
orions
Szlachcic
Posty:836
Rejestracja:2008-06-17, 19:19
Lokalizacja:Łódź

Post autor: orions » 2012-09-19, 11:35

Miał. Jak dla mnie opinie bardzo dobre. Na 4 osoby gra się dość ciasno i stresująco, nie ma luzu, nie wiadomo do końca kto wygra, nawet jak ktoś ma dużą przewagę. Do tego dochodzą przepiękne ilustracje.

Pierwsza gra trwa dość długo, potem jak już się ograsz, to jest nieco krócej, ale też nie za bardzo. Na partię 4-osobową trzeba liczyć około godziny.
Kaimada: Najchętniej kupiłbym jeden dodatek i grał na czyjejś podstawce.
Ash: Fuj, to jak uprawianie miłości z własną kobietą, ale na niepościelonym łóżku kolegi.

Awatar użytkownika
Zielu
Wędrowiec
Posty:134
Rejestracja:2009-09-26, 22:41
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Zielu » 2012-09-20, 12:17

Godzina to długa partia? Ja bym to uznawał za średnią długość... co masz na myśli mówiąc za ciasno? Czy mówisz o tym w pozytywnym, czy negatywnym znaczeniu?

Awatar użytkownika
Krakov
Arystokrata
Posty:2086
Rejestracja:2010-07-27, 21:44
Lokalizacja:Stąd

Post autor: Krakov » 2012-09-20, 18:24

W ostatniej chwili doszedł nam czwarty gracz i zapomniałem, że jedną z krain trzeba odłożyć, a dołożyć dwie inne. Wtedy mielibyśmy o jedną więcej i byłoby mniej ciasno. Tak sądzę.
Zielu pisze:Godzina to długa partia? Ja bym to uznawał za średnią długość
Długa w porównaniu z napisem na pudełku głoszącym "30 min".
Kto chce, znajdzie sposób. Kto nie chce, znajdzie powód.

Awatar użytkownika
orions
Szlachcic
Posty:836
Rejestracja:2008-06-17, 19:19
Lokalizacja:Łódź

Post autor: orions » 2012-09-20, 20:42

Wiesz, temat względny. Jak na lekką karciankę 60 minut to długo. Poza tym downtime między Twoimi turami jest dość znaczny. Mówię, pewnie po kilku grach będzie lepiej.

Mimo wszystko i tak uważam, że gra jest fajna (a ja generalnie nie lubię gier na podkurwianie). Do tego dochodzą genialne i klimatyczne grafiki, więc summa summarum polecam mocno.
Kaimada: Najchętniej kupiłbym jeden dodatek i grał na czyjejś podstawce.
Ash: Fuj, to jak uprawianie miłości z własną kobietą, ale na niepościelonym łóżku kolegi.

ODPOWIEDZ