Gry dla jednej osoby

Dyskusje o grach planszowych, nowości, modyfikacje zasad.

Moderator:Avalanche

Skaurus
Wędrowiec
Posty:41
Rejestracja:2011-06-05, 21:16
Lokalizacja:Łódź

Gry dla jednej osoby

Post autor: Skaurus » 2012-10-25, 23:15

W związku z tym że poza sobotnimi spotkaniami raczej nie mam okazji pograć w większym gronie, chciałbym zapytać jakie gry polecilibyście dla jednej osoby. Sporo gier ma taką wersję, ale wiadomo że większość z nich to niewypał. Dlatego pytam Was czy ktoś może ma za sobą takie doświadczenia i może coś polecić, bądź zdecydowanie przed czymś przestrzec.

NukeOn
Osadnik
Posty:224
Rejestracja:2008-07-24, 16:00
Lokalizacja:.-..-,---.,-..,--..-
Kontakt:

Post autor: NukeOn » 2012-10-26, 09:21

Ghost Stories mogę polecić.
O K2 słyszałem sporo dobrego, ale neistety jeszcze nie grałem.

Awatar użytkownika
killy9999
Osadnik
Posty:278
Rejestracja:2009-08-11, 21:47
Lokalizacja:Łódź

Re: Gry dla jednej osoby

Post autor: killy9999 » 2012-10-26, 09:30

Skaurus pisze:jakie gry polecilibyście dla jednej osoby.
Komputerowe

Może przejrzyj kategorię na BGG, wytypuj to co cię potencjalnie interesuje i dopytuj o konkretny tytuł czy warto.

Ja z jednoosobowych gier mam Labyrinth od GMT. Rozegrałem solo pół rozgrywki i w sumie nie wiem czy bym polecił czy nie. Chyba jednak gra solo mnie nie wciąga.

Awatar użytkownika
orions
Szlachcic
Posty:836
Rejestracja:2008-06-17, 19:19
Lokalizacja:Łódź

Post autor: orions » 2012-10-26, 10:00

Jak lubisz gry ekonomiczne, to większość Rosenberga ma wariant jednoosobowy - Agricola, Le Havre, etc.
Kaimada: Najchętniej kupiłbym jeden dodatek i grał na czyjejś podstawce.
Ash: Fuj, to jak uprawianie miłości z własną kobietą, ale na niepościelonym łóżku kolegi.

Awatar użytkownika
Fiesniak
Wędrowiec
Posty:11
Rejestracja:2012-09-12, 10:25
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Fiesniak » 2012-10-26, 10:40

A jeśli lubisz coś epickiego to Mage Knight :)
"Jedyną czynnością, która dobrze wychodzi samotnym, jest samogwałt." A. Sapkowski, Chrzest Ognia

Awatar użytkownika
Avdima
Szlachcic
Posty:1084
Rejestracja:2009-05-24, 16:17
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Avdima » 2012-10-26, 16:58

Gears of War jest grą kooperacyjną na minimum jednego gracza, Space Hulk: Anioł Śmierci również może być rozegrany na jednego gracza.
Wymienione powyżej gry to "przygodówki taktyczne z dużą dozą mordowania obcych"

Anioła Śmierci bym polecił, całkiem fajny jest i nie przesadnie powtarzalny, zaś w GoW nie grałem.
Ostatnio zmieniony 2012-10-26, 16:59 przez Avdima, łącznie zmieniany 1 raz.

moonpuer
Wędrowiec
Posty:16
Rejestracja:2011-07-28, 01:04
Lokalizacja:Łódź

Post autor: moonpuer » 2012-10-26, 22:52

Mało jest dobrych. Grałem w sporo, po tym jak mi 'odeszły' gdy komputerowe wciąż lubię czasem usiąść sam przy jakiejś planszówce.

Z wojennych najlepsze co grałem to Apache Hornet Leader.
Dedykowana 1-osóbówka. Miodna, ekscytująca i pełna decyzji, które wydają się ważne.

Ghost stories ogólnie mogę polecić, choć może się znudzić w pewnym momencie, gdy człowiek nauczy się grać optymalnie i zacznie widzieć jedynie rzuty kośćmi. Na plus, że jest to zasadniczo bardzo dobra gra kooperacyjna, która zawsze można wyciągnąć do gry wieloosobowej.

Polecę jeszcze Władcę pierścieni LCG jako dobrą grę dla jednej osoby, jeśli lubimy budowanie talii i wymagającą rozgrywkę. Może to być kosztowna sprawa, ale jeśli ktoś jest na odwyku po np magicku, to nie ma lepszego lekarstwa.
Myślę, że gra jest dużo lepsza dla 1 osoby niż dla 2 : P
Ja gram tak, że zachęcam się do budowania różnych talii za każdym razem, losując wpierw bohaterów do których mam talie zbudować.

Gry na radarze a potencjalne z dobrą wersją solo to mage knight pl i merchant of venus.

ODPOWIEDZ