U Koryta

Dyskusje o grach planszowych, nowości, modyfikacje zasad.

Moderator:Avalanche

Awatar użytkownika
Krakov
Arystokrata
Posty:2086
Rejestracja:2010-07-27, 21:44
Lokalizacja:Stąd

U Koryta

Post autor: Krakov » 2017-01-06, 14:36

Mamy w swoich zasobach taki satyryczno - polityczny tytuł jak "U Koryta". Nigdy nie miałem okazji zagrać, ani nawet poznać zasad, ograniczając się wyłącznie do przeglądania jakże pociesznej Talii Ustaw. Treść gry nawiązuje, jeśli się nie mylę, do czasów, gdy Polską rządziła koalicja PIS - LPR - Samoobrona. Gdy przeglądam wspomniane karty dzisiaj, niektóre nadal śmieszą, a niektóre... Cóż. Zobaczcie sami :)

Obrazek

Ktoś w to grał i mógłby się wypowiedzieć? Jeśli mielibyście ochotę, to dajcie znać - przyniosę kiedyś na sobotnie spotkanie :)
Kto chce, znajdzie sposób. Kto nie chce, znajdzie powód.

Awatar użytkownika
kaimada
Szlachcic
Posty:1418
Rejestracja:2009-11-24, 21:14
Lokalizacja:ten fenomen?

Post autor: kaimada » 2017-01-06, 14:41

Tak samo problematyczny temat jak w Czas Zaorać Socjalizm tylko, że w inną stronę bijący.
Jest aktualnie duża dyskusja na temat CZS i skłaniam się do opinii, że tamta gra jedzie na chamskich dowcipach i obrażaniu u jest to jednak przekroczenie granicy dobrego smaku w grach planszowych.
Ani jedna ani druga nie powinny być promowane na spotkaniach w ŁDK.
"You'd shoot a man in the back?"
"Well, it's the safest way, isn't it?"

“Co powiedział Xerxes do Leonidasa? - Pan tu nie stał!”

Awatar użytkownika
Krakov
Arystokrata
Posty:2086
Rejestracja:2010-07-27, 21:44
Lokalizacja:Stąd

Post autor: Krakov » 2017-01-09, 15:45

CZS nie znam, ale U koryta nie wydaje mi się chamskie czy obraźliwe, a było całkiem zabawne. Jasne, polityka to temat delikatny i wcale nie chodzi mi o to, by tę grę "promować". Dlatego też nie opublikuję podobnego zdjęcia na profilu FB z dopiskiem "hej, mamy taką świetną grę, przyjdźcie w sobotę zagrać". Chciałem tylko zwrócić uwagę na to, że to co w tej grze zostało umieszczone w ramach żartu staje się teraz faktem ;) A przy okazji zapytać czy ktoś w to grał i czy gra się w to w miarę przyzwoicie.

A jeśli się trafi ktoś, kto będzie chciał zagrać albo sobie obejrzeć, to po prostu można ją w którąś sobotę przynieść. Nie jest to nowość, ani coś co musi być co tydzień dostępne w naszej szafeczce, ale mamy takie coś w swoich zasobach, więc czemu nie?
Kto chce, znajdzie sposób. Kto nie chce, znajdzie powód.

Awatar użytkownika
kaimada
Szlachcic
Posty:1418
Rejestracja:2009-11-24, 21:14
Lokalizacja:ten fenomen?

Post autor: kaimada » 2017-01-10, 09:39

Ja tylko ostrzegam, że może być dym z tego kiedyś :).
"You'd shoot a man in the back?"
"Well, it's the safest way, isn't it?"

“Co powiedział Xerxes do Leonidasa? - Pan tu nie stał!”

Awatar użytkownika
GoodNecromancer
Przewodniczący SMF
Posty:1289
Rejestracja:2009-01-31, 20:35
Lokalizacja:Łódź

Post autor: GoodNecromancer » 2017-01-20, 21:16

Dobrze Sebastian prawi. Nie grałem w to, natomiast mam taka refleksję, że o ile w przypadku takiej gierki jak bodajże "Kolejka", która nawiązuje w trochę żartobliwy sposób do czegoś, co ja miałem jeszcze sposobność doświadczyć, tak tu sądząc z opisów tych kart, hm... No, nie wiem, czy bym chciał taka gierke propagować na łpg-u.
Necro
aka
Good Necromancer

ODPOWIEDZ