Stronghold

Dyskusje o grach planszowych, nowości, modyfikacje zasad.

Moderator:Avalanche

Awatar użytkownika
killy9999
Osadnik
Posty:278
Rejestracja:2009-08-11, 21:47
Lokalizacja:Łódź

Stronghold

Post autor: killy9999 » 2009-10-28, 11:58

Czy ktoś może kupił Strongholda? Gra była oczekiwana od kilku miesięcy i na targach w Essen była w najpopularniejszej 10. Ciekaw jestem czy Stronghold faktycznie jest tak dobry. Póki co po lekturze instrukcji nie jestem tego pewien i chętnie bym zagrał żeby rozwiać wątpliwości :) Początkowo sam planowałem kupić, ale odstraszyła mnie cena.

Ezechiel
Wędrowiec
Posty:30
Rejestracja:2009-01-28, 10:43
Lokalizacja:Gdynia / Łódź

Post autor: Ezechiel » 2009-11-06, 09:04

Mam, grałem dwa razy. Nie, nie wezmę na spotkania SMF (jest za głośno na poważniejsze tytuły)

Dla klimaciarzy: OK, ładna grafika, chyba jest jakiś nastrój
Dla strategów: Jest trochę kombinowania, ale za mało. Większość decyzji w grze jest oczywista
Dla strategów / historyków: Porażka. Gra ma tyle głupot i niejasności mechaniczno / fabularnych, że nie da się jej traktować jako gry wojennej.

Awatar użytkownika
killy9999
Osadnik
Posty:278
Rejestracja:2009-08-11, 21:47
Lokalizacja:Łódź

Post autor: killy9999 » 2009-11-06, 09:26

Ezechiel pisze:Dla strategów / historyków: Porażka. Gra ma tyle głupot i niejasności mechaniczno / fabularnych, że nie da się jej traktować jako gry wojennej.
No właśnie jedną z rzeczy która pohamowała mój zamiar zakupu Strongholda było kilka takich głupot wyłapanych w instrukcji. Np. dlaczego kotły mogą zabijać tylko jeden rodzaj wojsk najeźdźcy? Przecież wielki kocioł mogący zabić Orka bez problemu pozabijałby też gobliny, gdyby akurat żadnego orka w pobliżu nie było.

Mimo wszystko nadal zastanawiam się nad zakupem, chociaż jeszcze czekam na Cywilizację i pewnie będę wybierał jedną z tych gier. A jest jakaś możliwość załatwienia Strongholda do SMFa??

Ezechiel
Wędrowiec
Posty:30
Rejestracja:2009-01-28, 10:43
Lokalizacja:Gdynia / Łódź

Post autor: Ezechiel » 2009-11-06, 21:59

Wiesz w TtA też jest trochę nielogiczności, ale nie tak rażących jak w wypadku Strongholda.

Oczywiście - można na to przymknąć oko i po prostu grać, bez wchodzenia w szczegóły.

Awatar użytkownika
Fbaranow
Wędrowiec
Posty:61
Rejestracja:2011-07-17, 19:44
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Fbaranow » 2012-06-14, 10:38

Jeżeli ktoś jest zainteresowany zagraniem to mogę przynieść Strongholda w sobotę.
Krew! Krew! Krew!
Krew niech tryska śmiało!
Śmierć! Śmierć! Śmierć!
Śmierć na wieczność całą!

ODPOWIEDZ