Pionek X - 14-15.03.2009

czy ktos chetny?

Tu przeczytacie o wszystkich godnych uwagi imprezach...

Moderator:Avalanche

zimoch
Wędrowiec
Posty:4
Rejestracja:2009-03-09, 17:07
Lokalizacja:Łódź

Pionek X - 14-15.03.2009

Post autor: zimoch » 2009-03-09, 17:16

Zamierzam wybrać się na zbliżającego się Pionka. Mam dwa miejsca w samochodzie i chciałbym je zapełnić ;)
Jeżeli byłby ktoś chętny to prosze o kontakt
gg:3172342
tel:506497265

skobel
Arystokrata
Posty:1591
Rejestracja:2008-06-02, 22:15
Lokalizacja:Łódź

Post autor: skobel » 2009-03-09, 17:23

Dla tych, co nie byli jeszcze na pionku;
http://www.pionekwmdk.blogspot.com/
Chętnie zagram sesję...
zgłoszenia mejlem.

zimoch
Wędrowiec
Posty:4
Rejestracja:2009-03-09, 17:07
Lokalizacja:Łódź

Post autor: zimoch » 2009-03-09, 17:35

A ty Skobel nie jesteś zainteresowany ? :)

skobel
Arystokrata
Posty:1591
Rejestracja:2008-06-02, 22:15
Lokalizacja:Łódź

Post autor: skobel » 2009-03-09, 17:45

raczej wyborę sie w tym miesiącu wyłacznie na Pyrkon - nie jestem zapalonym planszówkowiczem :)
Chętnie zagram sesję...
zgłoszenia mejlem.

zimoch
Wędrowiec
Posty:4
Rejestracja:2009-03-09, 17:07
Lokalizacja:Łódź

Post autor: zimoch » 2009-03-13, 09:29

Został jeszcze jeden dzień do Pionka i zostało jedno miejsce w samochodzie. Mogę kogoś zabrać po trasie również.

Jedzie już ze mną asuuucar :)

Awatar użytkownika
Naiya
Osadnik
Posty:222
Rejestracja:2008-09-14, 20:19
Lokalizacja:

Post autor: Naiya » 2009-03-15, 17:14

Pionek zdobyty!

Się żeśmy na Pionka wybrali i oto krótka relacja (bo kto by dlugie czytał..)

1 wrazenie: fajnie :D beda planszowki, blisko i w ogole takie SMFowe ŁPGowe coś, 10edycja więc organizacja też jakaś..
minusy: brak ifnormacji o opłacie (3zł za wejście na dzień lub dwa..) i brak informacji o godzinie.. maila nie ma co wysyłać bo kurcze pewnie i tak są na miejscu wszyscy to gdzie im tam maila sprawdzać..


2. przyszliśmy na imprezę
+ wszystko ok, dobrze oznaczone (przy wejściu do budynku banner plus strzałki w środku.. osobny pokój na szatnię)

3. chcielibyśmy w coś zagrać..
+ mnóóóóóstwo gier do wypożyczenia
- nie było po prostu gdzie zagrać.. wszystkie stoły w kilku pokojach (!) były pozajmowane.. więc się poodbijaliśmy od kilku drzwi...
- wszyscy tłumacze gier siedzieli na jakimś konkursie albo tlumaczyli jakąś większą grę.. więc nikt nie miał nam wytlumaczyć.. wertowaliśmy instrukcję i dopiero jak konkurssię skończył to nam wyjaśniono co i jak
+ było sporo osób które głównie chodziły i pomagały, tłumaczyli zasady itp
- nie mieliśmy osób do grania (dziwnie to brzmi na impreze gdzie jest 100-200 osób..:P) ale ludzie grali.. a jak szukali gier to raczej tak dla siebie.. zagadliśmy do innych i zagraliśmy suma sumarum w jakąś grę z innymi na więcej osób, ale fajnie by było jakby była osoba tylko w wypozyczalni, która poleca gry, pomaga w wyborze i pomaga "sklejać" różne grupy.. bo nie każdy zapyta obcych ludzi żeby zagrali razem. szczególnie nie ktoś nowy

4. zagraliśmy w 2 nowe super gry!
- Keltis (99zł) - bardzo prosta gra na kamieniach celtyckich.. :D proste zasady, trochę kombinowania (tak..akurat..;P) + trochę losowości w kartach.
- Robo Rally czy coś podobnego - znudzone robote w fabryce urządzają sobie wyścig.. przy okazji uszkadzając się jak trzeba.. ;)) super gra do 8 osób, dynamiczna, prosta na początku w tłumaczeniu, a dla zaawansowanych są dostępne inne warianty zasad plus kilka plansz i sporo scenariuszy. naprawdę wyczes :D

5. rozdanie nagród
+ był ich cały stos!
- 80% poszło dla orgów..
Ja rozumiem, że w konkursach wiedzy mogą wygrywać orgi bo się znają na tym. ja rozumiem, że nie można im zabronić udziału w konkursach, ja rozumiem, że należy im się wyróżnienie. Ale 80%?

6. Inne:
+ konkurs "skąd ten pionek" fotograficzny
+ konkurs sprzed Pionka na zdjęcie :]
+ sporo turniejów
+ cykliczność imprezy
+ sporo sponsorów
palisz - śmierdzisz

asuuucar
Wędrowiec
Posty:39
Rejestracja:2008-12-14, 15:36
Lokalizacja:Lodz

moja relacja

Post autor: asuuucar » 2009-03-17, 11:51

w sb dotarlismy zimoch i ja asuucar na miejsce, dobra organizacja, 3zl wpisowe mozna wybaczyc, duzo sal. jezeli nie bylo miejsc na glownych salach (z 30 stolow), to spokojnie mozna bylo skorzystac z innych mniejszych sal na kilku pietrach. wypozyczalnia gier jak na lpgu, tylko gier kilka razy wiecej. 10:00-20:00 kazdego dnia

w sb zagralismy w space trader czy space trucker (moze zimoch przypomni nazwe), space alert (kooperacyjna, mielismy duzy ubaw), a takze w kilka prototypowych gier; a pozniej do rana twilight imperium (fajna zlozona gra). W nd sesja BSG (cylon zostal prezydentem admiralem w drugiej czesci i nas zmiotl).

niestety nie dalo rady we wszystko co chcialem zagrac, ale tak juz jest jest ;)

ogolnie impreza zarabista.

Zablokowany