Turniej Bohaterów WFB

Moderator:Avalanche

Awatar użytkownika
tattva
Mieszczanin
Posty:531
Rejestracja:2008-06-03, 07:45
Lokalizacja:Z elektrowni

Turniej Bohaterów WFB

Post autor: tattva » 2009-01-31, 01:01

Co powiecie na zorganizowanie na łamach forum turnieju bochaterów (WFB)? Odbywałby się on mniej więcej tak:

1. Są publikowane zasady według których tworzymy bochaterów (ograniczenia pkt itp)
2. Zgłaszają się chętni wpisując w postach bądź wysyłając na pw do orga kompletny opis kandydata ze swojej armi.
3. Organizator przydziela (losując) pary turniejowe i turniej odbywa się systemem pucharowym :).
4. Organizator "turla" pojedynki i publikuje wyniki wraz z krótkim opisem walki.
5. Po przeturlaniu wszystkich walk zostaje ogłoszony zwycięzca.

To tak na szybko pomyślane. Ale ogulnie o coś takiego chodzi. Byłby ktoś chętny?
Ostatnio zmieniony 2009-02-04, 00:07 przez tattva, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
Nurgling
Szlachcic
Posty:1171
Rejestracja:2008-09-25, 12:29
Lokalizacja:Łódź/Tomaszów Maz
Kontakt:

Post autor: Nurgling » 2009-01-31, 09:17

Tattva... ty mój BOCHATERZE :P
Ostatnio zmieniony 2009-01-31, 09:17 przez Nurgling, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

skobel
Arystokrata
Posty:1591
Rejestracja:2008-06-02, 22:15
Lokalizacja:Łódź

Post autor: skobel » 2009-01-31, 10:22

To nie lepiej już Arenę RPGową.
Dostajesz pulę PDków i składasz rozwinięcia tak, aby podmaxować się jak najbardziej.
Następnie w systemie pucharowym dochodzi do pojedynków w obecności MG.
Systemy które proponuję to D&D 3.0/3.5, L5K, WH.

Widzę zaletę w porównaniu do pomysłu Lukasza, bo uczestnicy mogliby czynnie uczestniczyć w starciu i poszerza się wpływ gracza i postaci na przebieg walki - zamiast czekać na wyniki rzutów.
Chętnie zagram sesję...
zgłoszenia mejlem.

Awatar użytkownika
tattva
Mieszczanin
Posty:531
Rejestracja:2008-06-03, 07:45
Lokalizacja:Z elektrowni

Post autor: tattva » 2009-01-31, 10:57

No nie bardzo mi odpowiada ten pomysł z PD i rozgrywaniem walk przy MG, dlatego że :
1. To jednak jest podforum Bitewniaków a nie RPG.
2. Przy bitwach RPG masz zawsze subiektywną ocene sędziego , a to czy udało mi sie schować za drzewem albo i nie itp. W przypadku WFB mamy sytuacje prostą. Stoi 2 bochaterów i jest duel. Jest o wiele mniej niejasnych sytuacj niż w przypadku bitew RPG.
3. Mam ochote sprawdzić która z armi spisze sie najlepiej. Oczywiście są tutaj pretendenci do tytułu w postaci Chaosu , Krasnoludów , Demonów , Ogrów czy Lizardów ale może jakiś bochater HE wybije się ponad wszystkich , albo Scaven :shock: .
4. Mamy sprecyzowane zasady jak tworzyć takich bochaterów w postaci AB i może być i ich bardzo wiele i bardzo różnorodnych.

Jeśli idzie o kotrole to można publikować jakie będą duele w danym dniu rozgrywane i można wysyłać do orgów taktyke dla danego bochatera (jakiej broni mam użyć przeciwko temu elfowi, w której turze odpalić magiczny przedmiot itp....). W ten sposób gracz będzie miał większą kontrole.

Awatar użytkownika
Niziol
Szlachcic
Posty:850
Rejestracja:2008-06-03, 00:26
Lokalizacja:... że znowu

Post autor: Niziol » 2009-01-31, 14:10

No spoko jestem za. Rozumiem że to my będziemy tworzyć tych herosów z przedmiotów z podręczników itp a nie na nazwańcach?
Turniej nazwańców też mógłby być fajny. Można w sumie wystawić nie tylko po jednym z danej armii bo niektórzy mają kilku pretendentów do tytułu np. chaos: keeper i bloodzio.
Nie ma lekko w ciężkich czołgach.

Jaqob napisał/a:
To my mamy jakieś "normalne" spotkania?
Chodzę już drugi rok i na ani jednym nie byłem :shock: .

"Ja nie widzę problemu, że ktoś płaczę po rozmowie ze mną." -Silvanel

Awatar użytkownika
tattva
Mieszczanin
Posty:531
Rejestracja:2008-06-03, 07:45
Lokalizacja:Z elektrowni

Post autor: tattva » 2009-01-31, 14:56

Bochaterowie specjalni odpadają. Walczymy na pieszo. Ogólne zasady opublikuje wieczorem. Jak ktoś ma jakieś propozycje to słucham z chęcią. Moja propozycja aby ograniczenie pkt było na 450pk.
Zasady turnieju:

1. Każda osoba możę wystawić 1 bochatera do turnieju.
2. Nie może to być bochater specjalny.
3. Walczymy na piechote, walka odbywa się tak jakgdyby jeden bochater zaszarżował drugiego i żucił wyzwanie. Walka

trwa do zabicia jednego z bochaterów bądź do momentu aż któryś się złamie.
4. Bochatera tworzymy według zasad danego AB z ograniczeniem punktowym max 450 pkt. Może to być zarówno lord jak i

hero (jak kto woli).
5. O tym kto kogo zaszarżował decyduje współczynnik M. Osoba z większym M szarżuje. W przypadku równowagi (np.

obydwoje mają M = 4) decyduje losowy żut na k6 (1-3 szarżuje Bochater_nr_1, 4-6 szarżuje Bochater_nr_2).
6. Stworzonego bochatera przesyłamy do organizatora na pw w takiej postaci:

Nazwa (podręcznikowa+opcjonalnie własna jak ktoś woli)
M WS BS S T W I A LD
x x x x x x x x x
AS: XX
WARD: XX
Zasady specjalne:
Wyposażenie:
-
-
-
Łączna ilość pkt: XX

Przy czym jeżeli jakiś przedmiot działa tylko w danych warunkach to należy to wyraźnie zaznaczyć np. Ward tylko na

ataki magiczne.

7. Walki rozgrywane są w systemie pucharowym , tzn.:
- losowane są pary do pojednków
- publikowane są one na forum
- walczący przesyłają ewentualne taktyki do najbliższej walki do organizatora (np. z tym krasnoludem walcze przy

użyciu HW + SH)
- organizator "turla" walki po czym publikuje wyniki na forum.
- Z każdej walki przechodzi tylko zwycięzca.
- powrót do pkt. pierwszego no chyba że został tylko 1.
Zasady są oczywiście wstępne i poddane do dyskusji. Jak narazie czekam na zastrzezenia co do zasad.
Ostatnio zmieniony 2009-01-31, 16:15 przez tattva, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Enzeru
Szlachcic
Posty:1225
Rejestracja:2008-08-11, 14:44
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Enzeru » 2009-02-02, 10:10

Trochę niewykonalne to jest ośmielę się stwierdzić. Jak chcesz zrobić bohatera np. takiego Imperium za 450 pts? Smoka mam brać?? Przykro mi ale WFB nie jest systemem zrównoważonych herosów... Jak dla mnie to się nie uda.
In the name of the Emperor I order you to die!!!

Awatar użytkownika
Rincewind1
Szlachcic
Posty:1318
Rejestracja:2008-09-28, 14:46
Lokalizacja:Piekarnia
Kontakt:

Post autor: Rincewind1 » 2009-02-02, 11:16

No dokładnie. Bohaterowie Imperium i Bretonii na piechotę już zupełne wpierdy dostają.
Obrazek

Awatar użytkownika
Szczep
Mieszczanin
Posty:408
Rejestracja:2008-06-08, 14:03
Lokalizacja:HQ

Post autor: Szczep » 2009-02-02, 12:53

To może bohaterowie na mountach z maksymalnie 1W? Co wy na to? Każada walka rozgrywana w dwóch turach, raz szarżuje jeden bohater raz drugi, w przypadku remisu trzecia walka na podstawie inicjatywy. System ligowy - każdy bohater z każdym. Przedmioty magiczne ustawione na stałe. Ja chętnie coś takiego przeprowadzę. Podacie charakterystyki a zrobię rzuty i wstawie wyniki jeśli chcecie.
Jestem bardzo ciekawy czy ktoś zabije lorda khorna na juggerze z wardsavem i regenką.
Ostatnio zmieniony 2009-02-02, 12:54 przez Szczep, łącznie zmieniany 1 raz.
"No Pity! No Remorse! No Fear!"

Awatar użytkownika
tattva
Mieszczanin
Posty:531
Rejestracja:2008-06-03, 07:45
Lokalizacja:Z elektrowni

Post autor: tattva » 2009-02-02, 14:01

No ok , rozumiem ale . Tylko że zawsze pozostaną jakieś problemy. Nie musisz zrobić za 450 pkt. Masz MAX 450 pkt. Nie wykorzystasz to trudno. Ja nie twierdze żę WFB jest zrównoważony, ja chce zobaczyć ktura armia jest w stanie zrobić naimocniejszego bochatera.

Dalej , pomysł z moutami jest w miare ok i też mi sie podoba tylko pytanie co wtedy z krasnoludami? Generalnie to możnaby też zrobić raz turniej na moutach a raz na piechote. Żeby nie było ja na turniej na moutach też moge zrobić Herosa. W sensie też sie pisze.
Ostatnio zmieniony 2009-02-02, 14:06 przez tattva, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Niziol
Szlachcic
Posty:850
Rejestracja:2008-06-03, 00:26
Lokalizacja:... że znowu

Post autor: Niziol » 2009-02-02, 20:54

Szczep pisze: Jestem bardzo ciekawy czy ktoś zabije lorda khorna na juggerze z wardsavem i regenką.
hehe ja stworzyłem typa który po posieka bez najmniejszych problemów :)
Nie ma lekko w ciężkich czołgach.

Jaqob napisał/a:
To my mamy jakieś "normalne" spotkania?
Chodzę już drugi rok i na ani jednym nie byłem :shock: .

"Ja nie widzę problemu, że ktoś płaczę po rozmowie ze mną." -Silvanel

Awatar użytkownika
Enzeru
Szlachcic
Posty:1225
Rejestracja:2008-08-11, 14:44
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Enzeru » 2009-02-02, 20:54

Tatva, widzę że nie łapiesz. Wiem,że nie muszę wszystkich punktów wykorzystać ale powiedz mi co zrobi mój lord za 200pts (wliczając magiczne itemy) lordowi chaosu za 400?
A to mój najdroższy i najlepszy fighter. pomysł jest dobry ale tylko dla armi, które opierają się w większej części na herosach - Vampiry, Chaos itp... Ludzkie armie nie mają po co wystawiać swoich najlepszych..
In the name of the Emperor I order you to die!!!

Silvanel
Ohydny Spamer !
Posty:3992
Rejestracja:2008-06-03, 09:49
Lokalizacja:Lothlorien

Post autor: Silvanel » 2009-02-02, 21:06

Flame w dawnych czasach powiedziałbym flame, wystaw hellblaster:P Teraz powiem, czołg:P

Silvanel
Ohydny Spamer !
Posty:3992
Rejestracja:2008-06-03, 09:49
Lokalizacja:Lothlorien

Post autor: Silvanel » 2009-02-02, 21:07

To może uzgodnijmy, kto jaką armię robi?

Ja bym chciał zrobić jedną z tych armii

1.High Elfy
2.Wood Elfy
3.Wampiry

No i jeszcze pytanie, co z magami i czarami? Co z psychologią? Czy będą wykonaywane break testy?
Ostatnio zmieniony 2009-02-02, 21:14 przez Silvanel, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
tattva
Mieszczanin
Posty:531
Rejestracja:2008-06-03, 07:45
Lokalizacja:Z elektrowni

Post autor: tattva » 2009-02-02, 21:11

Ja chce zrobić Lizardów . Proponuje bez czarowania.

Szczep opublikuj pełne zasady.
Ostatnio zmieniony 2009-02-02, 21:42 przez tattva, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ