George R. R. Martin ,, Pieśń lodu i ognia''

dyskusja o cyklu, serialu

Proza oraz poezja

Moderator:Avalanche

Awatar użytkownika
Adam
Ohydny Spamer !
Posty:5793
Rejestracja:2008-06-03, 01:03
Lokalizacja:Łódź

George R. R. Martin ,, Pieśń lodu i ognia''

Post autor: Adam » 2010-02-18, 00:47

Trwają prace nad serialem opartym na tym wspaniałym cyklu. Poniżej zamieszczam link do filmiku prezentującego główną obsadę oraz do trailera.









Fani sf. mają wiele wspaniałych seriali, natomiast miłośnicy fantasy jak do tej pory nie mogą się pochwalić również interesującymi produkcjami. Z seriali warto wymienić Robina z Lockley z Christoferem Lambertem w roli głównej. Niby to tylko Robin Hood, lecz twórcy stworzyli mistyczną otoczkę sięgającą do mitologii celtyckiej. Wiele obiecuję sobie po AGOT.

Na A dance with dragons przyjdzie nam niestety jeszcze poczekać. Na stronie autora znaleźć można informację, że pozycja jest jeszcze nie ukończona. Znajduje się tam zapowiedź wizyty pisarza w Polsce w czerwcu 2011 w Nidzicy na Międzynarodowym Festiwalu Fantastyki.

http://www.georgerrmartin.com/
,,Raashtram lasów czar ma taką moc,
że wrócić chcesz, wrócić chcesz,
znów wędrować wśród nich''.

Awatar użytkownika
kaimada
Szlachcic
Posty:1418
Rejestracja:2009-11-24, 21:14
Lokalizacja:ten fenomen?

Post autor: kaimada » 2010-02-18, 08:42

Zapomniałeś dodać, że trailery są fanowskie a nie oficjalne ;-)
"You'd shoot a man in the back?"
"Well, it's the safest way, isn't it?"

“Co powiedział Xerxes do Leonidasa? - Pan tu nie stał!”

Awatar użytkownika
Adam
Ohydny Spamer !
Posty:5793
Rejestracja:2008-06-03, 01:03
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Adam » 2010-02-18, 10:21

Dziękuje za zwrócenie uwagi ;) Późno było i śpieszyłem się do pracy.

Przyglądając się wizerunkom aktorów jak na razie nie jestem rozczarowany. Wielu z nich powinno już jako postacie z AGoT-a wyglądać tak jak je sobie wyobrażałem. Zastanawiam się jak scenarzyści i reżyser poradzą sobie z wielowątkowością cyklu i opisywaniem wydarzeń z perspektywy tylu postaci przez autora. Na stronie autor podał, że serial ma być bardzo wiernym oddaniem treści książek. W założeniu jeden sezon serialu ma odpowiadać jednej książce, co może oznaczać od kilkunastu do kilkudziesięciu odcinków.

Z informacji jakie udało mi się odnaleźć wynika, że pilot serialu ma być kręcony na Doune Castle w http://en.wikipedia.org/wiki/Doune_Castle
,,Raashtram lasów czar ma taką moc,
że wrócić chcesz, wrócić chcesz,
znów wędrować wśród nich''.

Awatar użytkownika
kaimada
Szlachcic
Posty:1418
Rejestracja:2009-11-24, 21:14
Lokalizacja:ten fenomen?

Post autor: kaimada » 2010-02-18, 11:47

Pilot już chyba jest, ale dopiero będzie przez szefów HBO oceniany. O jakość serialu jestem spokojny. Martin i ludzie od Deadwooda i Rzymu dadzą sobie radę.
Obsada... Sean jest dobrym wyboem. Nie ma może jezusowego wyglądu Neda, ale ściągnie publiczność do serialu. Heady z jednej strony pasuje na Cersei, ale z innej nie tak mi się ona kojarzy. Mogła być Tricia Helfer :-P. Jaime idealny. Cat ujdzie, Dinklage jako Tyrion to tylko brawa wypada bić. Z dzieciaków tylko Jon mi nie pasuje i Joff. Addy wykapany Robert. Joraha zagra Józio ^^. Momoa khalem Drogo! Tylko dlaczego tak krótko... Ron Donachie jako Rodrick Cassel ujdzie, Donald Sumpter jako Luwin absolutnie mi nie pasuje. Na koniec na plus Joseph Mawle jako Benjen Stark i na minus Rory McCann jako Sandor.
"You'd shoot a man in the back?"
"Well, it's the safest way, isn't it?"

“Co powiedział Xerxes do Leonidasa? - Pan tu nie stał!”

Awatar użytkownika
Adam
Ohydny Spamer !
Posty:5793
Rejestracja:2008-06-03, 01:03
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Adam » 2010-03-08, 10:38

Pilot został pozytywnie oceniony przez kierownictwo. Pierwszy sezon ma być gotowy na wiosnę 2011.


http://www.thrfeed.com/2010/03/hbo-gree ... ones-.html
,,Raashtram lasów czar ma taką moc,
że wrócić chcesz, wrócić chcesz,
znów wędrować wśród nich''.

Awatar użytkownika
kaimada
Szlachcic
Posty:1418
Rejestracja:2009-11-24, 21:14
Lokalizacja:ten fenomen?

Post autor: kaimada » 2010-03-08, 16:02

Byle do wiosny
"You'd shoot a man in the back?"
"Well, it's the safest way, isn't it?"

“Co powiedział Xerxes do Leonidasa? - Pan tu nie stał!”

Awatar użytkownika
krew_na_scianie
Mieszczanin
Posty:614
Rejestracja:2009-02-22, 10:49
Lokalizacja:Bełchatów
Kontakt:

Post autor: krew_na_scianie » 2010-03-23, 15:30

No to świetna sprawa, że powstanie serial! Wybrani aktorzy w miarę pasują do moich wyobrażeń co do postaci.

A na jakim etapie jesteście samego cyklu? Ja kończę pierwszą część trzeciego tomu i ciągle jestem pod wielkim wrażeniem odkrywanych tajemnic. Czy taki cykl faktycznie uda się autorowi zamknąć w siedmiu tomach? Bo ja tracę nadzieje, że to się kiedyś faktycznie skończy. I ten stres, że Martin nie waha się zabić głównych bohaterów..

Awatar użytkownika
Adam
Ohydny Spamer !
Posty:5793
Rejestracja:2008-06-03, 01:03
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Adam » 2010-03-23, 16:43

Na niekończącym się oczekiwaniu na kolejną część :( Do obu części czwartego tomu siadałem wieczorem, a kończyłem 2-3 w nocy. Obawiam się, że G. R. R. Martin może popaść w syndrom Roberta Jordana, który tak bardzo rozbudował cykl ,,Koło czasu'', że umarł nie zdążywszy go skończyć.
,,Raashtram lasów czar ma taką moc,
że wrócić chcesz, wrócić chcesz,
znów wędrować wśród nich''.

Awatar użytkownika
kaimada
Szlachcic
Posty:1418
Rejestracja:2009-11-24, 21:14
Lokalizacja:ten fenomen?

Post autor: kaimada » 2010-03-23, 17:21

krew_na_scianie pisze:Bo ja tracę nadzieje, że to się kiedyś faktycznie skończy. I ten stres, że Martin nie waha się zabić głównych bohaterów..
Jaki tam stres.

Awatar użytkownika
krew_na_scianie
Mieszczanin
Posty:614
Rejestracja:2009-02-22, 10:49
Lokalizacja:Bełchatów
Kontakt:

Post autor: krew_na_scianie » 2010-03-23, 19:39

Adam pisze:Obawiam się, że G. R. R. Martin może popaść w syndrom Roberta Jordana, który tak bardzo rozbudował cykl ,,Koło czasu'', że umarł nie zdążywszy go skończyć.
Nie biorę aż tak czarnego scenariusza pod uwagę!!

A teraz trochę pospojleruje: [spoiler]nie zrozumiałam chyba do końca jednego z dialogów, a raczej jego wagi pewnie. Jaime w łaźni rozmawiał z Brienne o tym co naprawdę wydarzyło się dnia, gdy zginął ostatni król nad smokami. Zapytam prosto z mostu - co się wydarzyło w tym dniu na tym etapie cyklu? Że Jamie postąpił tak a nie inaczej, bo król zagroził iż zabije jego ojca? Ta sprawa złotej lub białej kolczugi czy płaszcza.. Wymykają mi się już pewne wątki przez czytanie w odstępach i natłok postaci![/spoiler]

Kaimada jak przeczytałam, że Robb zginął to normalnie zapał do czytania straciłam. Nie to, żeby był jakoś moją ulubioną postacią, ale tak jakoś żal..
Ostatnio zmieniony 2010-03-24, 18:29 przez krew_na_scianie, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
kaimada
Szlachcic
Posty:1418
Rejestracja:2009-11-24, 21:14
Lokalizacja:ten fenomen?

Post autor: kaimada » 2010-03-23, 19:43

[spoiler]Aerys chciał puścić z dymem całą Królewską Przystań razem z całą Lannisterską armią, która w tym czasie "akurat była obok".[/spoiler]
Ostatnio zmieniony 2010-03-24, 18:29 przez kaimada, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Niziol
Szlachcic
Posty:850
Rejestracja:2008-06-03, 00:26
Lokalizacja:... że znowu

Post autor: Niziol » 2010-03-23, 23:50

Bo Robb to frajer, był taki jak jego głupia matka :)

Ja nie wiem jak wy możecie oceniać jak dobrali aktorów do poszczególnych ról. Jak zobaczę ich w serialu albo na zdjęciu już jako postacie, to wtedy można coś powiedzieć. Ja tam się zresztą o ten serial nie boję :) To na pewno nie będzie legend of the seeker :)
Ostatnio zmieniony 2010-03-23, 23:50 przez Niziol, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie ma lekko w ciężkich czołgach.

Jaqob napisał/a:
To my mamy jakieś "normalne" spotkania?
Chodzę już drugi rok i na ani jednym nie byłem :shock: .

"Ja nie widzę problemu, że ktoś płaczę po rozmowie ze mną." -Silvanel

Awatar użytkownika
krew_na_scianie
Mieszczanin
Posty:614
Rejestracja:2009-02-22, 10:49
Lokalizacja:Bełchatów
Kontakt:

Post autor: krew_na_scianie » 2010-03-24, 12:28

W sensie, że wizualnie oddają to jak dane postacie sobie wyobrażałam. :) A najbardziej podoba mi się wybór Peter Dinklage - świetny z niego aktor, oby nie zawiódł. Może jest ino troszkę za przystojny? Ale to już szczegół.

Co do dziejów Robba - to każdego frajera musi czekać taki los? Kartkuje sobie zawsze książki z wyprzedzeniem (zły nawyk, wiem) i wychodzi na to, że Jon Snow będzie dowódcą na Murze, prawdopodobnie będzie z krwi królów od smoków, plus krew Starków. To jakby wyswatali go z kimś z rodu Lannisterów to prawie połączyłby wszystkie Królestwa. Co za książka..

Awatar użytkownika
Rincewind1
Szlachcic
Posty:1318
Rejestracja:2008-09-28, 14:46
Lokalizacja:Piekarnia
Kontakt:

Post autor: Rincewind1 » 2010-03-24, 18:15

IMO dobrze się stało z Robbem to, co się stało. W epoce "Nieśmiertelnego Kapitana Kirka" dobrze jest czasem zobaczyć, że autorzy nie traktują swoich postaci jak świętych krów. I że potrafią utrzymać je martwe ;p.
Obrazek

Awatar użytkownika
Rincewind1
Szlachcic
Posty:1318
Rejestracja:2008-09-28, 14:46
Lokalizacja:Piekarnia
Kontakt:

Post autor: Rincewind1 » 2010-04-01, 15:03

Nowy Trailer:



Masakrycznie dobra scena z Tywinem.

Prima Aprilis ofc ;p
Ostatnio zmieniony 2010-04-07, 18:51 przez Rincewind1, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

ODPOWIEDZ