[RPG] Thirty

opowieść o skrwawionych templariuszach szukających drogi do domu

Łódzki Port Gier - cykliczny łódzki minikonwent

Moderator:Avalanche

skobel
Arystokrata
Posty:1591
Rejestracja:2008-06-02, 22:15
Lokalizacja:Łódź

[RPG] Thirty

Post autor: skobel » 2011-02-20, 14:53

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Obrazek

Zakon Ubogich Rycerzy Chrystusa i Świątyni Salomona, znany lepiej pod nazwą Templariuszy od wieków podsycał wyobraźnię zarówno im współczesnych, jak i bliższych naszym czasom. W niedzielę podczas ŁPGa od godziny 15:00 będzie można skonfrontować własny osąd krzyżowców z innymi graczami wcielając się w rolę jednego z trzydziestu templariuszy wracających z Krucjaty.

Thirty jest grą o klasycznym podziale narracji, w której graczom zaproponuję role rycerzy-braci stanowiących część rozwiązywanego oddziału uwikłanego w moralnie rujnujące zmagania w Palestynie. Spodziewam się sesji z udziałem postaci o skomplikowanych osobowościach, etycznych problemów i umiarkowanie neutralnego przedstawieniu kwestii wiary.

Thirty- opowieść o skrwawionych templariuszach szukających drogi do domu, nie będzie wcieleniem idei Thirty Johna Wicka raczej jej aberracją. Oryginalna gra to właściwie mini-kampania o rycerzach przenoszących skarb templariuszy przez czas i przestrzeń. Moje Thirty to opowieść o bohaterstwie i zwątpieniu. Sumieniu i odwadze.

Opowieść o ludziach, którzy poświecili swoje życie służbie. Dziś mówi się, że ich poświecenie było na próżno.
Opowieść o ludziach, którzy poświęcili swoje życie Bogu. Dziś mówi się, że to heretycy, którzy pluli na krzyż.
Opowieść o ludziach, którzy poświecili swoje życie innym. Dziś mówi się, że spiskowali przeciw władzy kościelnej i świeckiej.
Opowieść o daremnym poświeceniu. Gdyż ludzie Ci wypełniając to, co uważali za swoja misję zbłądzili. I nie mogą teraz znaleźć drogi do domu…

Poszukuję trójki graczy, którzy zgodzą się im pomóc.

Umówmy się, że moim zadaniem będzie przedstawienie świata, tak by wydał się Wam prawdziwym. Waszym - uczynić postacie żywymi. Inaczej gra nie ma sensu.
Umówmy się, że Waszym zadaniem, będzie wybór ścieżek bohaterów i ich kolejnych kroków. Moim- kwestionowanie każdego celu. Inaczej gra nie ma sensu.
Umówmy się, że nigdy nie poprowadzę już Thrity. To jedyna szansa. Inaczej gra nie ma sensu.

Acha, będzie też sekret...

Poprowadzę na autorskiej, unikalnej mechanice.
Wymagam podstawowej wiedzy historycznej i choćby pobieżnej lektury artykułu http://pl.wikipedia.org/wiki/Templariusze
Nie ma przeciwwskazań, co do udziału graczek.
Zaprezentowany obraz jest autorstwa Carla Friedricha Lessinga 'Heimkehrender Kreuzritter'
Ostatnio zmieniony 2011-02-20, 15:00 przez skobel, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Tjal
Arystokrata
Posty:1813
Rejestracja:2008-06-02, 21:54
Lokalizacja:Uć znowu

Post autor: Tjal » 2011-02-20, 21:17

Jeżeli są miejsca to ja się piszę trollowymi łapkami. Zapowiadają się niezapomniane godziny, rpgowej uczty.
Kiedy patrzysz w otchłań, pamiętaj że otchłań może się czuć nieswojo

Awatar użytkownika
Elmo
Szlachcic
Posty:1306
Rejestracja:2008-11-08, 22:11
Lokalizacja:łódź
Kontakt:

Post autor: Elmo » 2011-02-20, 21:49

I ja bym też z chęcią się pojawił.
Obrazek

Awatar użytkownika
Aurra
Osadnik
Posty:157
Rejestracja:2008-06-04, 23:54
Lokalizacja:Kielce/Łódź
Kontakt:

Post autor: Aurra » 2011-02-20, 23:07

Piszę się!

skobel
Arystokrata
Posty:1591
Rejestracja:2008-06-02, 22:15
Lokalizacja:Łódź

Post autor: skobel » 2011-02-22, 00:01

Z zapowiedzianymi graczami kontaktuję się w miarę bieżąco PMkami. Staram się wybadać preferencje i przedstawić swoje oczekiwania. Sądzę, że w opisie zabrakło jednej informacji, którą jestem Wam winien.

Listę graczy będę mógł przedstawić dopiero na początku tygodnia ŁPGa. Proszę się nie sugerować moim brakiem odpowiedzi.

Za niewygodę przepraszam.
Chętnie zagram sesję...
zgłoszenia mejlem.

skobel
Arystokrata
Posty:1591
Rejestracja:2008-06-02, 22:15
Lokalizacja:Łódź

Post autor: skobel » 2011-03-01, 17:53

Pozostało 24h na zgłoszenie się do sesji.
Jutro koło 17-18 chciałbym zamknąć zgłoszenia. Jeśli jeszcze się zastanawiasz- napisz dzisiaj. Jutro o tej godzinie będzie za późno.

Jeżeli się wahasz to na dole zamieściłem prototyp Karty postaci. Być może pomoże Ci podjąć decyzję.
Jeżeli już się zgłosiłeś upewnij się, że ta gra spełni Twoje oczekiwania.
Załączniki
Karta-Thirty.jpg

skobel
Arystokrata
Posty:1591
Rejestracja:2008-06-02, 22:15
Lokalizacja:Łódź

Post autor: skobel » 2011-03-05, 22:15

Z przyczyn niezależnych ode mnie grę Thirty poprowadzę w późniejszym terminie. Najprawdopodobniej podczas zebrania smerfowego.

W zamian przygotuję inną- klasyczna grę RPG w zbliżonym terminie.
Ostatnio zmieniony 2011-03-06, 06:33 przez skobel, łącznie zmieniany 1 raz.

skobel
Arystokrata
Posty:1591
Rejestracja:2008-06-02, 22:15
Lokalizacja:Łódź

Post autor: skobel » 2011-03-06, 06:49

W zastępstwie trzydziestu poprowadzę

1.klasyczną przygodę do Pendragona.
Szafot- droga do piekła wybrukowana jest dobrymi chęciami. Im masz ich więcej- tym łatwiej się potkniesz.

lub

2. 100 bullets
grę o niechętnych zabójcach w świecie zdrad i przemocy.


Zapisy wyłącznie na miejscu.
Ostatnio zmieniony 2011-03-06, 06:49 przez skobel, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ