Filmy które warto obejrzeć

Moderator:Avalanche

Awatar użytkownika
tattva
Mieszczanin
Posty:531
Rejestracja:2008-06-03, 07:45
Lokalizacja:Z elektrowni

Filmy które warto obejrzeć

Post autor: tattva » 2008-06-21, 13:08

Czasami ciężko znaleźć coś fajnego do obejrzenia, wiec proponuje "wartościowe" produkcje umieszczać tutaj aby wiadomo było spośród czego wybierać.

No to zaczynamy:
The Spiderwick Chronicles
- coś dla dzieci i dla dorosłych
- fajnie obmyślana "mitologia"
- ciekawe postacie 2 planowe
- i duuuży plusik za zakończenie :)

Fabuła:
Rodzina przeprowadza się, do otrzymanego od ciotki wariatki, starego domu na odludziu. W ręce młodego chłopca trafia tytułowa kronika Spiderwika , książka zawiarająca opis "magicznej" strony rzeczywistości. Jak się okazuje pewien ogr bardzo chciałby dostać w swoje ręce ową księge (typowe :P). Od tej pory widzimy świat ukryty , baśniowe stwory i walke o książke która okazuje się czymś więcej niż zwykłymi kronikami.
Ostatnio zmieniony 2008-06-22, 16:05 przez tattva, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Tredo
Mieszczanin
Posty:660
Rejestracja:2008-06-03, 06:27
Lokalizacja:Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tredo » 2008-06-22, 15:01

Przekręt (AKA Snatch: Pigs and Diamonds / Snatch) (2000)

- świetny humor :)
- ciekawe zwroty akcji
- rewelacyjne postaci - jak znalazł na BNów
- fajna muza

Obrazek

Awatar użytkownika
Benton
Wędrowiec
Posty:7
Rejestracja:2008-06-08, 15:10
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Benton » 2008-06-22, 17:11

Co do Snatcha o którym wspomniał Tredo to sam mogę polecić z czystym sercem. Genialny film o brytyjskich cwaniaczkach z doborową obsadą. Świetny scenariusz, humor. Polecam.

Oprócz tego polecić mogę z czystym sercem film z 1959 roku "North by Northwest" czyli "Północ, północny zachód" w reżyserii niesamowitego Alfreda Hitchcocka z Cary Grantem i Evą Marie Saint. Fantastyczny Thriller, który już dawno został uznany za klasyk gatunku. W naszym kraju jednak jest raczej nieznany. Nie będę pisał o fabule bowiem zepsułbym przyjemność z oglądania filmu. Powiem tylko że dla mnie to absolutnie genialny film.

Poza tym zawsze chętnie polecę "Fight Club" z Bradem Pitt`em i doskonałą rolą Edwarda Nortona.

Awatar użytkownika
Jaqob
Mieszczanin
Posty:430
Rejestracja:2008-06-05, 16:39
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Jaqob » 2008-06-22, 20:26

Co do Kronik Spiderwick, w porównaniu do książki to kompletne dno niewarte czasu w którym będziesz je ściągał. Przeczytałem sześć dotychczas wydanych książek (film był oparty na pierwszych pięciu) i nawet nie mam zamiaru sięgać po film, odstraszyło mnie od niego sam fakt streszczenia kilku części (brrrr) oraz kilka trailerów.
Skobel: Spróbuj tego, nie powinno pomóc

Awatar użytkownika
tattva
Mieszczanin
Posty:531
Rejestracja:2008-06-03, 07:45
Lokalizacja:Z elektrowni

Post autor: tattva » 2008-06-22, 20:39

Możliwe że z punktu widzenia osoby która czytała książki film jest denny (to zresztą norma że 1/10 ekranizacji dorównuje książkowemu pierwowzorowi). Ale jeżeli nie czytało się książki to film naprawde fajny.

Awatar użytkownika
Niziol
Szlachcic
Posty:850
Rejestracja:2008-06-03, 00:26
Lokalizacja:... że znowu

Post autor: Niziol » 2008-08-10, 12:50

Batman: Dark Knight.

Byłem wczoraj i wyszedłem ze zniszczoną głową. Film naprawdę zajebisty. Joker - masakra. Ledger naprawdę zasłużył sobie na Oscara i wieczne uwielbienie. Ciężko jest stworzyć postać schizofrenika, psychopaty itp itd którą lubisz bardziej niż batmana i to jej kibicujesz nie bohaterowi. Od momentu już gdzie się Joker pojawia już go uwielbiasz :) Sztuczka ze znikającym ołówkiem czy opowieści skąd ma te blizny właśnie przeszły do historii :)


Generalnie polecam. Mrok mrok mrok. I kupa śmiechu dzięki Jokerowi (niesamowite, patrząc na niego uśmiechasz się a jednocześnie jest ci niedobrze).
Nie ma lekko w ciężkich czołgach.

Jaqob napisał/a:
To my mamy jakieś "normalne" spotkania?
Chodzę już drugi rok i na ani jednym nie byłem :shock: .

"Ja nie widzę problemu, że ktoś płaczę po rozmowie ze mną." -Silvanel

Awatar użytkownika
niestrawny
Wędrowiec
Posty:79
Rejestracja:2008-07-24, 19:41
Lokalizacja:Pków/Łódź
Kontakt:

Post autor: niestrawny » 2008-08-10, 20:57

Zgadzam się z przedmówcą, i to nie tylko dlatego, że też wczoraj byłem ;)
Aczkolwiek, jak dla mnie, to za dużo wątków moralizatorskich tam było, ale też świetna furtkę na trzecią część sobie zostawili ;-)
W Krainie Ciemności, rodzi się Mrok...

Awatar użytkownika
Tjal
Arystokrata
Posty:1807
Rejestracja:2008-06-02, 21:54
Lokalizacja:Uć znowu

Post autor: Tjal » 2008-10-15, 10:50

No to ja polecę Hellboya II - Złotą Armię.

Po średniej moim zdaniem części pierwszej, teraz nagle niesamowite zaskoczenie, rewelacyjny film fantastyczny, wartka akcja, lepsze dialogi , ale co najważniejsze niesamowite przedstawienie świata.

Guillermo del Toro - w podwójnej roli scnearzysty i reżysera, widać że ten twórca niesamowicie się rozwija, albo wreszcie regularnie zaczyna otrzymywać wolną rękę w swoich dziełach. Co jest wielce obiecujące biorąc pod uwagę zbliżającą się ekranizację hobbita :-)
Kiedy patrzysz w otchłań, pamiętaj że otchłań może się czuć nieswojo

vendetta_222
Osadnik
Posty:352
Rejestracja:2008-08-30, 23:19
Lokalizacja:Przemyśl
Kontakt:

Post autor: vendetta_222 » 2008-10-15, 12:36

Miasto zaginionych dzieci-stary francuski film troche zakrecony ale z ciekawa fabula. cos godnego polecenia dla koneserow.

Awatar użytkownika
Rincewind1
Szlachcic
Posty:1318
Rejestracja:2008-09-28, 14:46
Lokalizacja:Piekarnia
Kontakt:

Post autor: Rincewind1 » 2008-10-15, 15:23

Że odgrzeję wątek Snatcha - polecam także Lock, Shot and Two Smoking Barrels (nasz tytuł to "Porachunki") - świetny film tego samego reżysera z większością obsady aktorskiej, trochę starszy, a moim zdaniem trzyma poziom :).
Obrazek

Awatar użytkownika
Tjal
Arystokrata
Posty:1807
Rejestracja:2008-06-02, 21:54
Lokalizacja:Uć znowu

Post autor: Tjal » 2008-10-15, 15:30

Oj tak, tamten film był niesamowity, szczególnie motyw ojca z synem ;P, dołączam się do rekomendacji dla tego filmu ( chociaż zakładam ze większość osób go oglądała )
Kiedy patrzysz w otchłań, pamiętaj że otchłań może się czuć nieswojo

Awatar użytkownika
Tjal
Arystokrata
Posty:1807
Rejestracja:2008-06-02, 21:54
Lokalizacja:Uć znowu

Post autor: Tjal » 2008-10-22, 18:57

Obejrzeliśmy ostatnio Taken, jeżeli ktoś lubi dobre kino sensacyjne to polecam. Jest na co popatrzeć, poza kilkoma momentami film szybuje na bardzo dobrym poziomie ( jak na ten gatunek )


Z tego samego meisjca darmowe ostrzezenie, nie oglądajcie filmu "20 lat później", kino straszne, nie wiadomo czy autorzy próbowali bardziej ambitnei zrealizowac film ale pomysł ich przerósł ( raczej nie ) czy też robili ( w sensie scenariusz i reżyseria ) go ludzie którzy nie mają pojęcia o kręceniu filmów ( raczej tak )
Kiedy patrzysz w otchłań, pamiętaj że otchłań może się czuć nieswojo

Awatar użytkownika
Enzeru
Szlachcic
Posty:1225
Rejestracja:2008-08-11, 14:44
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Enzeru » 2008-11-01, 23:16

Ostatnio podszedł do mnie kumpel w pracy i powiedział,że ma film, który mógłby mi się spodobać. Zabieram płytkę do domu, zapuszczam i... Po pierwszych minutach szczena mi opada :) Nie z powodu artyzmu czy efektów ale z powodu tematu filmu! Zrobili ekranizację Warzone i Doomtooper Grałem w karciankę jeszcze w liceum i był to mój pierwszy kontakt z tego typu grami... Film nosi tytuł "Mutant chronicles" i mimo,że nie powala na kolana to polecam zwłaszcza miłośnikom wspomnianych gier. Obsada też niczego sobie: John Malkovitch(co prawda drugi plan), Ron Pearlmam, Devon Aoki(japoneczka z Sin City :-P ) i kolo z Mgły ;-)
Klimat filmu też lekko trącający Sin City ( ale bez przesady).
Ogólnie polecam!!
In the name of the Emperor I order you to die!!!

Awatar użytkownika
Tjal
Arystokrata
Posty:1807
Rejestracja:2008-06-02, 21:54
Lokalizacja:Uć znowu

Post autor: Tjal » 2008-11-06, 11:30

To jak dalej polecamy ;P to ze swojej strony polecę arcydzieło światowej kinematografii - ( werble )

Kung-Fu Panda

Kolejna przezabawna kreskówka, w dodatku zarazem jeden z najlepszych filmów kung-fu ( ach te sceny walk ;-)). Jeżeli ktoś lubi współczesne kreskówki ( w stylu rybki z ferajny, shreki itd. ) to na pewno będzie się dobrze bawił przy tej produkcji.


Inny tytuł, tym razem serial a nie film

Generation Kill

Serial opowiadajacy o poczatkowej fazie wojny w Iraku, zrealizowany z wielkim rozmachem, jak ktoś to dobrze porównał , kompania bracia w Iraku. Oczywiscie tutaj trudno o idealizm itd., film pokazuje wszelkie jasne i ciemne strony tego konfliktu i osób które brały w nim udział.


I na koneic film

Henry Pole is here

Rzadko się zdarza żeby film o tak moralizatorskim przesłaniu, nie był meczący, trudno mi za dużo pisać o tym filmie by nie psuć zabawy z oglądania. Mam nadzieje ze jak ktoś jeszcze go obejrzy to bedzie później okazja do dyskusji o nim.
Kiedy patrzysz w otchłań, pamiętaj że otchłań może się czuć nieswojo

Awatar użytkownika
Nurgling
Szlachcic
Posty:1171
Rejestracja:2008-09-25, 12:29
Lokalizacja:Łódź/Tomaszów Maz
Kontakt:

Post autor: Nurgling » 2008-11-14, 20:37

Bardzo polecam film "War.Inc" - coś dla każdego fana cyberpunka, przeciwnika wojny w Iraku i zwolennika komedii :) - ciekawa fabuła, zły ły zły humor i piękna wizja "oswabadzania kraju" arabskiego przez wszechmogącą korporację.

Drugi film to "Manna" - polski film o sensie życia, pizzy i piwie - nic dodać nic ująć. Czekam na wasze głosy - chcieli byście trafić na tą polankę?

ODPOWIEDZ