Filmy które warto obejrzeć

Moderator:Avalanche

Awatar użytkownika
killy9999
Osadnik
Posty:278
Rejestracja:2009-08-11, 21:47
Lokalizacja:Łódź

Post autor: killy9999 » 2009-12-01, 21:34

Pandorum fajne.

Awatar użytkownika
GoodNecromancer
Przewodniczący SMF
Posty:1289
Rejestracja:2009-01-31, 20:35
Lokalizacja:Łódź

Post autor: GoodNecromancer » 2009-12-01, 21:53

Zombieland goood. Przecież nie po to ktos robi film zombiczny, by miał on jakąś artystyczną głębię. Ma być ucieszny, trochę mózgożerny i już.
Mi się podobał, ale ja lubię filmy zombiczne, kwaśne, szmatławe, dobre inaczej etc.
Necro
aka
Good Necromancer

Awatar użytkownika
Drapiąca
Osadnik
Posty:335
Rejestracja:2008-06-03, 08:31
Lokalizacja:...kolwiek

Post autor: Drapiąca » 2010-02-23, 00:21

Obrazek

Pozwól mi wejść. Horror psychologiczny (nie wiem czytaki gatunek istnieje, ale w tym przypadku to chyba najlepsze określenie)
Najłatwiej o tym filmie powiedzieć, że jest szwedzką produkcją o wampirach (uściślając, pojawia się tam tylko jeden wampir.. a właściwie wampirzyca). Szczerze mówiąc, wydawało mi się, że ten temat jest już tak skutecznie wyeksploatowany, że trudno będzie wnieść w niego świeże spojrzenie. Jednak, ten film okazał się kompletnie odmienny od wszystkiego, co do tej pory pokazano o wampirach, a jednocześnie wyjątkowo urzekający i niepokojący.
Przede wszystkim, film opowiada o przyjaźni wspomnianej wampirzycy (która jest, przynajmniej z wyglądu, nastolatką) i dwunastoletniego chłopca, prześladowanego przez szkolnych kolegów. Sam ten fakt nadaje historii nowy wymiar - bohaterowie już przestali być dziećmi, już budzą się w nich nowe emocje, ale jeszcze nie stają się dorośli. Wampirza nastolatka zawieszona w tym dziwnym stanie wydaje się tym bardziej niepokojącą postacią.
Miłośnicy gatunku odnajdą w tym filmie wiele smaczków, wiele intrygujących, świetnie nakręconych scen i kilka rozwiązań, których nie widziałam nigdzie wcześniej (zastanówcie się na przykład, co dzieje się z wampirem, który wchodzi do czyjegoś domu niezaproszony..).
Film jest dość surowy i minimalistyczny, jak to Szwedzi mają w zwyczaju, według idei 'lagom' :) Wierzę, że nie każdemu może się to spodobać, ale ja uważam, że dodało to filmowi dodatkowego, dziwnie złowróżbnego klimatu.
Tak czy inaczej, uważam 'Pozwól mi wejść' za miłą odmianę, wartą uwagi szczególnie po tym, co jest nam ostatnio w tym gatunku serwowane zza oceanu.
I pamiętajcie, prawdziwe wampiry nie błyszczą w słońcu ;)
Come to the Dark Side - we have cookies!

Awatar użytkownika
Szczep
Mieszczanin
Posty:407
Rejestracja:2008-06-08, 14:03
Lokalizacja:HQ

Post autor: Szczep » 2010-03-01, 13:30

Polecam "W chmurach" z Clooneyem.
Baardzo się nam podobało.
Jeżeli ktoś polubił "Między słowami" to powinno przypasować.
"No Pity! No Remorse! No Fear!"

Awatar użytkownika
Enzeru
Szlachcic
Posty:1225
Rejestracja:2008-08-11, 14:44
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Enzeru » 2010-03-01, 21:35

Obejrzałem dziś Ninja Assasin..i jedno co mogę o tym filmie powiedzieć to to że jest KRWAWY!!!
Krew się leje strumieniami, ręce i głowy turlają się po ziemi...
Czy warto to obejrzeć? Na kompie tak. Ale żeby kasę na to wydać? Nie bardzo...
In the name of the Emperor I order you to die!!!

Awatar użytkownika
GoodNecromancer
Przewodniczący SMF
Posty:1289
Rejestracja:2009-01-31, 20:35
Lokalizacja:Łódź

Post autor: GoodNecromancer » 2010-03-02, 19:51

Enzeru pisze:Obejrzałem dziś Ninja Assasin..i jedno co mogę o tym filmie powiedzieć to to że jest KRWAWY!!!
Krew się leje strumieniami, ręce i głowy turlają się po ziemi...
Czy warto to obejrzeć? Na kompie tak. Ale żeby kasę na to wydać? Nie bardzo...
A masz to na jakimś Divixie czy innym filmowym formacie, coby mozna było zrzucić ne pendrive na którymś z sobotnich spotkań?
Necro
aka
Good Necromancer

Awatar użytkownika
Enzeru
Szlachcic
Posty:1225
Rejestracja:2008-08-11, 14:44
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Enzeru » 2010-03-02, 20:43

In the name of the Emperor I order you to die!!!

Awatar użytkownika
krew_na_scianie
Mieszczanin
Posty:614
Rejestracja:2009-02-22, 10:49
Lokalizacja:Bełchatów
Kontakt:

Post autor: krew_na_scianie » 2011-01-26, 07:20

Byłam wczoraj na "Czarnym Łabędziu". Myślę, że każdy lubiący mocne kino powinien ten film zobaczyć. Ja może nie przepadam aż tak za dogłębnym wnikaniem w ludzką psychikę (momentami już bałam patrzeć się na ekran), ale coś w tym filmie jest, że po wyjściu z kina się o nim myśli.. A takiego zjawiska już dawno nie odnotowałam!

Awatar użytkownika
Enzeru
Szlachcic
Posty:1225
Rejestracja:2008-08-11, 14:44
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Enzeru » 2011-02-22, 19:38

Obejrzałem sobie właśnie "Salomon Kane" spodziewając się kolejnego Van Hellsinga..a tu takie rozczarowanie... Pozytywne!!!
Polecam wszystkim miłośnikom Warhammera rpg gdyż był to chyba najbardziej warhammerowy film jaki widziałem!
Archetypowy Łowca czarownic kontra archetypowy Exalted champion of chaos na czele maruderów żywcem wyjętych z pudełka do WFB
Fabuła zbyt zaskakująca nie jest ale cieszyłem się jak dziecko kiedy pojawiali się kolejni ludzie prawie wycięci z podręcznika głównego do rpg;)
Polecam!
A! I jeszcze super przedstawione ghoule! Mniam! :evil:
In the name of the Emperor I order you to die!!!

Awatar użytkownika
GoodNecromancer
Przewodniczący SMF
Posty:1289
Rejestracja:2009-01-31, 20:35
Lokalizacja:Łódź

Post autor: GoodNecromancer » 2011-02-22, 20:18

krew_na_scianie pisze:Byłam wczoraj na "Czarnym Łabędziu". Myślę, że każdy lubiący mocne kino powinien ten film zobaczyć. Ja może nie przepadam aż tak za dogłębnym wnikaniem w ludzką psychikę (momentami już bałam patrzeć się na ekran), ale coś w tym filmie jest, że po wyjściu z kina się o nim myśli.. A takiego zjawiska już dawno nie odnotowałam!
Dzięki za opinie, bo właśnie mi fumfel wrzucił to na dysk i zamierzam oblookać.
Necro
aka
Good Necromancer

Awatar użytkownika
Nurgling
Szlachcic
Posty:1171
Rejestracja:2008-09-25, 12:29
Lokalizacja:Łódź/Tomaszów Maz
Kontakt:

Post autor: Nurgling » 2011-02-28, 16:26

Szkoda ten film oglądać w domu. Bardzo szkoda.
Obrazek

Awatar użytkownika
GoodNecromancer
Przewodniczący SMF
Posty:1289
Rejestracja:2009-01-31, 20:35
Lokalizacja:Łódź

Post autor: GoodNecromancer » 2011-02-28, 17:14

Bardziej szkoda nie obejrzeć w ogóle...
Necro
aka
Good Necromancer

Awatar użytkownika
Tempy
Osadnik
Posty:183
Rejestracja:2010-03-08, 22:31
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Tempy » 2011-03-01, 22:58

Ja ostatnio widziałem "Few good men" czyli Ludzi Honoru.
Film z młodym Tomem Cruisem, Jackiem Nicholsonem, Demi Moore i sporą ilością innych, dobrych aktorów.
Poza zbyt idealnym przedstawieniem armii amerykańskiej nie widzę w tym filmie wad. Fajne dialogi i dobre aktorstwo sprawiają, że ten dramat sądowy wciągnął mnie niesamowicie. Plus dobra muzyka i klasyczny napis "The End" na końcu.
Polecam z czystym sumieniem.
Początkujący dowódcy mówią o strategi, doświadczeni o logistyce.

Awatar użytkownika
killy9999
Osadnik
Posty:278
Rejestracja:2009-08-11, 21:47
Lokalizacja:Łódź

Post autor: killy9999 » 2012-10-24, 22:52

Byłem w kinie na Samsarze. Wow.

mikolajdrew
Wędrowiec
Posty:2
Rejestracja:2012-10-15, 20:30
Lokalizacja:Lublin

Post autor: mikolajdrew » 2012-11-14, 11:47

Pokłosie... film z refleksją i niesamowita dawką historii :)
pozdrawiam

ODPOWIEDZ