DM II - Dziedzictwo Mistrzów

cRPG oraz inne gry komputerowe o tematyce fantastycznej

Moderator:Avalanche

Awatar użytkownika
^sadam
Wędrowiec
Posty:4
Rejestracja:2009-03-30, 15:16
Lokalizacja:Łódź // Rawa Maz.
Kontakt:

DM II - Dziedzictwo Mistrzów

Post autor: ^sadam » 2009-03-30, 15:27

Dziś moje konto na tym serwerze obchodzi 'okrągłą' dziennicę... Istnieje mianowicie już 1000 dni :). DM - Dziedzictwo Mistrzów (wcześniej, przed długim downem i zmianą ekipy: Dream Masters) to darmowy serwer gry MMORPG - ULTIMA ONLINE. W dobie Wowuf, Łorkraftów i innych Lanejdżów zarówno grafika jak i mechanika UO lekko trąci myszką.. Jednak to co sprawiło, że gram tam nadal, bez przerwy 1000, to nie PvP, nie PvM.. tylko Klimat. Serwer jest w 100% klimatyczny, odgrywanie postaci wymagane. Co wyróżnia DM od innych tego typu serwerów? Że możesz WSZYSTKO! Możesz sobie wyklimacić na prawdę wszystko co sobie wymyślisz. Dajmy na to: rasy. Możesz być kim chcesz? Jasne. Pomijając standardowe rasy: elfy, pół-elfy, drowy, niziołki, krasnoludy, ludzi, szczuroludzie, jaszczuroludzie, orki, pół-orki są takie rasy jak: pół-wilki, mistyczni iaurhin... Poza tym spotkałem się z: Cieniami, pół-demonami, litchami, sukubami, wampirami i ich ghulami (tam można grać, a raczej odgrywać, Ghula), nieumarli. Wszystko zależy od wyobraźni.. i od tego co wpisze się w Kartę Postaci. Właśnie.. Karta Postaci DM2 zawiera pola do wypełnienia, które dzielą się na te które widzi każdy i te które widzisz tylko Ty i GM. W ogólnodowidocznych polach jest: Opis ze szczegółami typu: kolor oczu, wzrost, barwa głosu, waga, Rasa, Wiek, Imię. Od ww. opisu właśnie wiele zależy, to co tam wpiszesz, tym jesteś. Chcesz grać Wietrzniakiem, Ogrem, Trolem, czymkolwiek? Proszę, wpisz wygląd w kartę postaci i odgrywaj go. System emotek daje duże pole do popisu. Fakt.. mechanicznie zawsze będzie wyglądał jak człowiek, ale od czego ma się wyobraźnię :)? (Czar polimorfia może trochę w tym pomóc). Istnieje możliwość poproszenia GMa o nietypowy kolor skórki czy dopisek pod postacią, jednak głównie Twoja postać będzie postrzegania nie przez to co widać na monitorze tylko przez emotki które będziesz sam wpisywał z klawiatury. Są dwie strony konfliktu: Order i Chaos. Jak nietrudno się domyśleć, jeśli chcesz być prawym i honorowym palladynem, służącym dobrym bogom współpracujesz z Orderem (dodać należy, że nie ma sztywnego podziału jak w WoWie np. Możesz być np. wysłannikiem Chaosu w szeregach Orderu, szpiegować, sabotować, donosić). Jeśli natomiast chcesz RPG - Rabować, Palić, Gwałcić.. służyć demonom lub bogom zła idziesz do Chaosu :). Jest oczywiście wiele Gildii zajmujących się zupełnie czym innym niż walką np. Odkrywcy podróżujący po świecie, Artyści parający się sztuką, wystawianiem sztuk teatralnych itp., Dom Wiedzy Praktycznej, Akademia Nauk - stowarzyszenia mające na celu szkolenie młodych magów, Wyznawcy Wojny - jw. tylko, że wojowników. I najstarsza gildia na DM: Bractwo Piwne - tu chyba nie trzeba tłumaczyć, banda pijaków i zgrywusów :D.

Fakt.. Można świetnie się bawić nieskokszoną postacią.. godzinami siedzieć w karczmie czy banku i klimacić. Jednak nie obejdzie się bez KOXU :D. Do zarabiania kasiorki są dziesiątki zawodów rzemieślniczych i ich różne kombinacje (np. Drwal, Stolarz, Krawiec, Kartograf, Rybak, Zielarz, Kucharz, ofc Kowal i Górnik). Wykonując swój zawód szkolisz się w nim (skala procentowa - nie ma leveli) jak i zwiększasz jedną (czasami dwie) z trzech statystyk: Siła, Zręczność, Inteligencja (standard).

Jak już człowiek się skoksi trochę, można myśleć o walce, ubierasz coś na siebie i lecisz w las albo do podziemi. Jest kilka szkół magii (Magia Zwykła, Druidyzm, Nekromancja, Wampiryzm), kilka rodzaii broni, elitarne klasy: Likantrop, Wampir, Berserker, Spirytysta, Nekromanta, Szaman (w planach jeszcze skill Palladynizm i Iluzja).


Info ze stronki:

Dziedzictwo Mistrzów to serwer stanowiący kontynuację ś.p. serwera Dream Masters, najdłużej działającego serwera jakiejkolwiek gry MMORPG w Polsce. Od jego powstania w roku 2002, rozwinął się on z prostego serwera z podstawowymi skryptami do najbardziej rozbudowanego serwera Ultimy Online w Polsce. Te 5 lat to wiele godzin wspaniałej zabawy tysięcy graczy oraz wielu opiekunów serwera. Możemy pochwalić się wieloma rozwiązaniami, które nie są spotykane na żadnym innym serwerze UO, jak również takimi, które zostały zapoczątkowane właśnie na Dream Masters. Oto najważniejsze z nich:

Rozbudowana rozgrywka:

* Doświadczeni scenarzyści prowadzący przygody dla graczy.
* Oryginalna i wielowątkowa fabuła oraz historia świata - zamordowanie Lorda Britisha, rebelie, podział na księstwa, polityka prowadzona przez graczy, zamachy porwania.
* Obecność na serwerze ciekawych ras, od klasycznych elfów i krasnoludów do tajemniczych iaur-hinów.
* Oryginalny i spójny panteon bóstw.
* Różne społeczności tworzone przez graczy, takie jak Krąg Druidów, Rada Nekromantów i inne....
* Wybory burmistrza w miastach - burmistrz prowadzi politykę miasta, mianuje swoich strażników, opiekuje się miastem oraz jego mieszkańcami.
* Możliwość wynajmowania domów w miastach.
* Coraz większa ilość nowych rodzajów domów do kupienia dla graczy.
* Niespotykane gdzie indziej przedmioty, takie jak Orb Magii czy fajka i tytoń.
* Rozbudowana Arena, z możliwością urządzania turnieju do 16 graczy.
* System kupowania za pomocą czeków, dzięki czemu nie trzeba nosić ciężkiego złota.
* Obecność pór roku oraz pór dnia (Wampiry i Likantropi są aktywni tylko w nocy) które wpływają na wiele aspektów rozgrywki.


Unikatowe oraz rozbudowane klasy postaci:

* Szaman - postać czarująca, opierająca się na magii natury. Posiada swoje własne odrębne zaklęcia.
* Spirytysta - mag władający energią śmierci, z własnym zestawem czarów jako specjalizacją maga.
* Wilkołak - istota zdolna do przemiany w potężną bestię.
* Berserker - lekkozbrojny wojownik wpadający w szał bojowy.
* Wampir - nieumarła istota czerpiąca moc z krwi i korzystająca z wampirzej magii.
* Mag bitewny - hybryda wojownika i maga, pozwalająca na łączenie korzyści wynikających z obu tych klas.
* Bard - poza zwykłymi możliwościami barda ma do dyspozycji potężne magiczne pieśni, którymi nie pogardzi żadna bohaterska drużyna.
* Nox mag - mag specjalizujący się w czarach związanych z trucizną.
* Shadow mag - mag lubujący się w magii Cienia, ukrywaniu się i zakradaniu za plecami wroga.


Unikatowe i rozbudowane umiejętności:

* Zielarstwo - możliwość zbierania w lesie oraz sadzenia ziół używanych jako składniki mikstur i zaklęć. Możliwość hodowli pszczół.
* Umagicznianie - możliwość tworzenia rozbudowanych i potężnych przedmiotów magicznych.
* Rolnictwo - możliwość sadzenia oraz zbieranie własnych roślin i owoców oraz hodowla zwierząt.
* Malarstwo - duży wybór obrazów, możliwość malowania portretów innych graczy.
* Tkactwo - możliwość tworzenia różnorodnych dywanów i gobelinów.
* Alchemia - możliwość tworzenia potężnych eliksirów, mikstur wspomagających, jak i śmiertelnych trucizn.
* Alchemik i Kucharz mają możliwość wytwarzania alkoholu.
* Gotowanie - wiele nowych składników i potraw.
* Krawiectwo - wiele gatunków skór oraz możliwość szycia zbroi kościanych - zarówno zwykłych jak i z demona.
* Majsterkowanie - możliwość stworzenia potężnych golemów, pułapek i wielu innych atrakcji.
* Stolarstwo - wiele gatunków drewna oraz możliwość nauki kamieniarstwa i tworzenia kamiennych ozdób.
* Oswajanie - rozbudowany system kontroli chowańców ; mnogość istot do oswajania i kontrolowania.

Filmik prezentujący możliwości serwera:
http://www.dm-uo.pl/?pg=2


ZAPRASZAM :).

Chętnych przyjmuję na GG :).

Awatar użytkownika
Cerbin
Wędrowiec
Posty:60
Rejestracja:2009-03-10, 06:48
Lokalizacja:Lodz

Post autor: Cerbin » 2009-04-01, 15:07

Oj oj oj obudziłeś troche wspomnien. Swego czasu grałem troszke na tym serwerze. Tak jak wspominales nazywalo sie to wtedy Dream Masters. O ile gra wtedy wciagala mnie na maxa o tyle gdt wrocilem do niej pozniej zgubila dla mnie troszke dawnej magii. Ale moze to tylko ja sie zminilem
Co masz zrobic dzis, zrob pojutrze, a bedziesz mial dwa dni wolnego

asuuucar
Wędrowiec
Posty:39
Rejestracja:2008-12-14, 15:36
Lokalizacja:Lodz

Post autor: asuuucar » 2009-04-01, 21:13

jak dla mnie brzmi jak swoista mieszanka Traviana z Diablo ;)

Awatar użytkownika
orions
Szlachcic
Posty:836
Rejestracja:2008-06-17, 19:19
Lokalizacja:Łódź

Post autor: orions » 2009-04-07, 16:01

Heh, mowcie mi dalej o wspomnieniach... grałem tam 3 lata, z czego rok jako GM... Do swoich (nie)chlubnych zasług mogę między innymi zaliczyć projekt berserkera na DM :D

Kupa historii, kupa fajnych ludzi...

Awatar użytkownika
^sadam
Wędrowiec
Posty:4
Rejestracja:2009-03-30, 15:16
Lokalizacja:Łódź // Rawa Maz.
Kontakt:

Post autor: ^sadam » 2009-04-10, 11:51

Oho... widzę, że nie tylko ja gram tam :). Duuuużo nowych zmian weszło, po części uwalających.. Ale tłumacza się, że to wszystko jest częścią Reformy Rzemiosła. Mimo tego prawie każdego te zmiany dotknęły i każdy teraz płacze.. Zobaczymy jak będzie. Ja tam gram dla klimatu przede wszystkim.. Jak się znajdzie dobrą ekipę, to można się świetnie bawić. Zapraszam nowych i starych :D.

Diabeł
Wędrowiec
Posty:14
Rejestracja:2008-12-02, 10:13
Lokalizacja:Sosnowieś

Post autor: Diabeł » 2009-04-15, 19:06

Orions, czemu mam wrażenie że kojarzę cię z tego serwera...

Grałem, łacznie przez prawie 5 lat, główną postacią przez 4 lata. Generalnie fajnie było, ale ekipa się zmieniła i się skończyło...

Ech, te questy Pluszaka.. :D

Awatar użytkownika
orions
Szlachcic
Posty:836
Rejestracja:2008-06-17, 19:19
Lokalizacja:Łódź

Post autor: orions » 2009-04-16, 20:29

No możesz kojarzyć - zwłaszcza jeżeli podobieństwo nicków mnie nie zawodzi i na DM występowałeś jako Diabellus :P.

Przez większość czasu ganiałem berserkiem o imieniu Khazun. Gildię Asgard pewnie też kojarzysz :D

No cóż, questy Pluszaka to dość specyficzna kategoria rozrywki, zresztą sposób myślenia Pluszaka jest też dość specyficzny :D

Diabeł
Wędrowiec
Posty:14
Rejestracja:2008-12-02, 10:13
Lokalizacja:Sosnowieś

Post autor: Diabeł » 2009-04-23, 22:02

Tak, Diabellus to ja ;) . 3 bany, w tym dwa stałe z tego co pamiętam ;) . Właśnie, Asgard ;P . A ja biedny wilczek... ;)

ODPOWIEDZ