Jak jako UCZESTNIK oceniasz Polcon 2009

Bo uczestnicy są nawjażniejsi :)

Tematy pozostałe po największym w historii SMFa projekcie.

Moderator:Avalanche

Jak jako UCZESTNIK oceniasz Polcon 2009?

1.
0
Brak głosów
2.
1
3%
3.
1
3%
4.
12
38%
5.
12
38%
6.
6
19%
 
Liczba głosów: 32

Awatar użytkownika
Douma
Wędrowiec
Posty:75
Rejestracja:2009-07-21, 18:30
Lokalizacja:Pabianice

Post autor: Douma » 2009-09-04, 10:34

Z racji tego,że był to mój pierwszy konwent na którym byłem w całości, trudno mi oceniać, bo nie mam porównania. Kolejną trudnością jest to,że gżdaczowałem i punkt widzenia lekko się wypaczył.
najpierw wymienię co widziałem swoim małym oczkiem na plus:
-punkty programu- co prawda byłem na zaledwie kilku(bodajże 3, w porywach 4), ale z po przeczytaniu informatora mogę powiedzieć,że program był ułożony dobrze, prelekcje zazwyczaj nie kolidowały i każdy mógł znaleźć coś dla siebie
-Games room- tyle planszówek tam było,że nikt się nie nudził, poza tym niepowtarzalna atmosfera miejsca wypełnionego graczami robi swoje, tablice z "ustawkami" sesjowymi tez dobry pomysł
-lokalizacja- dla mnie lokalizacja całego konwentu była genialna- teren politechniki zapewniał w sumie wszystko co potrzeba, miejsca było opór zarówno na wszelkie rozrywki jak i wypoczynek po pracy
-przede wszystkim obsługa imprezy była super, poznałem bardzo duzo ciekawych ludzi ze strony orgów,gżdaczy i ochrony
teraz na minus:
-akredytacja- w czwartek to był chaos spory, do tej pory mam przed oczami te gigantyczną kolejkę ciągnącą się do namiotów konwentowych i te nienawistne spojrzenia jak ktoś wchodzi z identyfikatorem obsługa, powinno to być lepiej zorganizowane
- sklep konwentowy- mam malutkie pretensje że w niedziele popołudniu już nic nie było, słyszałem narzekania osób które wróciły z ostatniego konkursu i nic dla nich nie zostało- więc tutaj mały minus,

to co ja widziałem jako gżdacz:
-może to i pierdoła ale moim zdaniem koszulki obsługi powinny być rozdysponowane trochę wcześniej, bo w czwartek czasami było zamieszanie,że mnie się ludzie pytali na zasadzie:"a kim pan jest,że ma identyfikator?orgiem,ochroną,gżdaczem, czy medycznym?"
- zdecydowanie za mała ilość gżdaczy- momentami było nas, gżdaczy po prostu za mało

to na razie tyle, jak mi się coś przypomni to dopisze ;-)

Awatar użytkownika
osaka
Wędrowiec
Posty:5
Rejestracja:2009-08-26, 01:11
Lokalizacja:korporacja kokon
Kontakt:

Post autor: osaka » 2009-09-04, 18:39

Czwóreczka. Jestem graczem i MG, szczególnie LARPowiczem, więc z tej perspektywy mam parę "ale":
1. Najpierw - nikt nie wiedział gdzie są LARPownie. Potem się to zmieniło, ale pierwsze wrażenie - okropne;).
2. Nienawidzę konwentowej fazy, żeby rozbijać program na kilka budynków. Uważam to na szkodliwy pomysł, szczególnie, jeśli budynki przedzielone są namiotem piwnym;). Trudno było zachęcić kogoś, żeby przyszedł na LARPa, szczególnie, że do Mosiru przychodziło się zawsze na coś - nikt nie kręcił się bez celu raczej. A mi się nie chciało iść do tego lodexu, przez co nie byłem na żadnej prelce, nawet o rpgach. No, wiem, ze to moje lenistwo, ale jakby było tyle kroków co do GR, to pewnie bym połaził;).
No i poszły dwie oceny w dół. Podobali mi się ludzie, jak zwykle na konwentach można poznać kogoś ciekawego. Podobał mi się Games Room, pierwszy raz spędziłem w tego typu przybytku tyle czasu. Podobały mi się sale do grania sesji. Podobał mi się LARP Lathei i Alfar (Noctem z Poznania) - "Limbo Cafe". Nasze, Kokonowe też mi się podobały, ale nie wypada swojegi chwalić;). Podobało mi się, jak ochroniarz wyciągnął ze wspólnej sali za nogi frajera, który nie dawał mi spać przez pół godziny ok. 5 rano, przy czym postąpił z nim bardzo delikatnie i nikomu nic się nie stało (a już chciałem wstawać;)). I w ogóle. Podobało mi się w "Papu papu" xD.
in love with the dark side i'd found

Awatar użytkownika
Enzeru
Szlachcic
Posty:1225
Rejestracja:2008-08-11, 14:44
Lokalizacja:Łódź

Post autor: Enzeru » 2009-09-04, 23:12

No to ja swoje też dołożę...
1. Akredytacja: 1! I to nie tylko za kolejki (z których udało mi się wyłgać), podchodzę sobie do Nizioła, chłopak zerka w listę a tam mnie nie ma! mimo iż wpłacałem kasę (przyniosłem dowód przelewu) ponad tydzień przed konwentem! Trochę było mi żal bo nie mogłem się przekonać czy załapałem się w pierwsze 500 osób (cosik tam rozdawaliście) nawet po okazaniu dowodu wpłaty :-/
2 Gameroom: 6! (jak zwykle zresztą ) Co tu dużo pisać, kupa miejsca, ogrom gier i zawsze ktoś z kim można pograć.
3. Prelekcje: no i tu mam zagwozdkę...byłem tylko na jednej (Nurglinga o L5K bo chciałem system poznać) i powiem szczerze,że najciekawiej wyglądał mi blok dziecięcy (nie ściemniam). Wiele prelekcji zapowiadało się świetnie, podobnie jak spotkania autorskie i warsztaty ale mam wrażenie,że sporo prelek to były zapchajdziury trochę jakieś takie za słabe na ogólnopolski konwent (chciałbym powiedzieć,że to tylko moje zdanie ale po rozmowach z kilkoma osobami nie mogę tego zrobić :-| ) Ogólnie myślę,że tak 3,5
4. Turniej battla i miejsca do grania: 5 Nic dodać nic ująć. Dobrze zorganizowany turniej i świetne miejsce. Jak rozmawiałem z graczami to tylko wysokość stołów im przeszkadzała, ale wyjaśniłem im problemy techniczne w waszym imieniu :-P
5. Targi: solidne 4 Trochę to wszystko niknęło w ogromie hali i tak się jakoś zawsze pusto wydawało ale było dobrze. Duży plus dla Barda za loterię i turniej broni LARPowej
6. Zaplecze gastronomiczne: Tu was ratowały knajpy. Nie wiem co się stało ale na ostatnim U-Bocie grill był o wiele lepszy. Wspomnę też o pani, która podliczjąc mnie stwierdziła: "Dwa razy frytki... 3+3 to daje 8!" :shock: No comment! Ale ogólnie mocna 4
In the name of the Emperor I order you to die!!!

NukeOn
Osadnik
Posty:224
Rejestracja:2008-07-24, 16:00
Lokalizacja:.-..-,---.,-..,--..-
Kontakt:

Post autor: NukeOn » 2009-09-04, 23:23

mimo iż wpłacałem kasę (przyniosłem dowód przelewu) ponad tydzień przed konwentem!
czy załapałem się w pierwsze 500 osób
Absolutnie żadnych szans. Musiałbyś się wpłacać w połowie lipca z tego co słyszałem.

OBcY
Mieszczanin
Posty:403
Rejestracja:2008-06-02, 21:17
Lokalizacja:Łódź

Post autor: OBcY » 2009-09-05, 09:27

Kolejka do akredytacji była wyłącznie w czwartek, przy czym blisko połowa uczestników przyjechała tego dnia na konwent. Druga połowa przez kolejne dni. Bardzo przepraszam za te niedogodności. To się już więcej nie powtórzy :-P

Awatar użytkownika
GoodNecromancer
Przewodniczący SMF
Posty:1289
Rejestracja:2009-01-31, 20:35
Lokalizacja:Łódź

Post autor: GoodNecromancer » 2009-09-05, 12:35

OBcY pisze:Kolejka do akredytacji była wyłącznie w czwartek, przy czym blisko połowa uczestników przyjechała tego dnia na konwent. Druga połowa przez kolejne dni. Bardzo przepraszam za te niedogodności. To się już więcej nie powtórzy :-P
Faktycznie- nigdy albo bardzo długo, bo Polcon do Łodzi chyba nieprędko znowu zawita... ;-)
Ostatnio zmieniony 2009-09-05, 12:35 przez GoodNecromancer, łącznie zmieniany 1 raz.
Necro
aka
Good Necromancer

Awatar użytkownika
WitchDoctor
Wędrowiec
Posty:86
Rejestracja:2009-07-19, 12:21
Lokalizacja:Żagań/Łódź
Kontakt:

Post autor: WitchDoctor » 2009-09-06, 01:06

Ochrona była dość... nieprzyjemna.
Ostatnio zmieniony 2009-09-06, 01:23 przez WitchDoctor, łącznie zmieniany 1 raz.
Do you remember, Odin, when in bygone days
we mixed our blood together?
You said you would never drink ale
unless it were brought to both of us.


Czekam na Ragnarök.

Leon
Wędrowiec
Posty:1
Rejestracja:2009-09-06, 12:27
Lokalizacja:Olsztyn

Post autor: Leon » 2009-09-06, 12:44

4...po prostu 4.

Podobało się:

-(Nielubiane) Palce w Pralce, całonocne cięcie w Jungle Speed i Blefuj
-"Noc mało ambitnych gier"
-Miły gość, który zachęcał do grania w szybkie i ciekawe gry, organizował turnieje itp. Nie pamiętam ksywy, ale jak zobaczę następnym razem to podziękuję
-Generalnie sama ilość planszówek...
-Sleep główny nie był najgorszy - spałem w mniej przyjemnych miejscach
-Pizzeria konwentowa
-Ochrona przy wejściu do MOSIR'u pewnej nocy, graliśmy w Jungle Speeda... ;-)
-Pomoc medyczna pokazała, że jest jednak przydatna...
-Ludzie...Ci co mieli nieszczęście mnie spotkać, wiedzą o co chodzi :-)

Nie podobało się:
-sklepik z nagrodami...w niedziele nie było już nic oprócz makulatury... :-/
-natryski i brak światła w sali wspólnej...bodajże w sobotę do którejś godziny
"Jakie to smutne, że musimy iść te kilkaset metrów do sali wspólnej..:(" - Polcon 2009

NukeOn
Osadnik
Posty:224
Rejestracja:2008-07-24, 16:00
Lokalizacja:.-..-,---.,-..,--..-
Kontakt:

Post autor: NukeOn » 2009-09-06, 19:49

brak światła w sali wspólnej...bodajże w sobotę do którejś godziny
Brak prądu w sobotę, w żaden sposób nie obciąża "winą" organizatorów. Politechnika nie raczyła zawiadomić o planowanych przełączeniach w związku z modernizacją zasilania.

Awatar użytkownika
Darth Stalin
Wędrowiec
Posty:15
Rejestracja:2008-09-17, 21:56
Lokalizacja:Płock

Post autor: Darth Stalin » 2009-09-20, 17:59

Ja dałem 6 - a co!
Jakem stary konwentowicz podobało im się wielce, i zupenei subiektywnie dałem 6.
Jak zwykle spotkałem starych znajomych, dzięki uprzejmości których na akredytacji stałem kwadrans a nie pół godziny (niech żyje stary łodzki fandom - dzięki, Janusz!), do tego mimo nie zaklepania sobie akademika udało mi się znaleźć miejsce bez większego problemu w "jedynce" (dzięki Pani kierowniczce!) no i w ogóle... ale nocleg był OK, w końcu sobie odpocząłem (końcówka urlopu - ale się naładowałem pozytywną energią!).
Gastronomia była OK - i restauracja w MOSiRz-e i konwentowy grill (chociaż tym razem nie udało mi się załapać na wątróbkę ani shoarmę, ale na najbliższym Ubocie sobie powetuję ). Do tego w pobliżu sklepy, pizzerie i ogólnie OK.
Program - cóż, uczestniczyłem głównei w konkursach z przerwami na posiłki (o rany! blok piątkowy był po prostu morderczy, na szczęście zrobiłem sobie rano kanapki i mogłem się doładowac, a potem dośc szybko (niestety...) odpadłem z moich "sztandarowych" kokursów, przez co mogłem coś zjeść na ciepło. :-? Ale było OK.
W sumie to nawet dobrze, że nie wygrałem więcej, bo by mi plecak nie wytrzymał Co do sklepiku konwentowego - w niedzielę około południa jeszcze nie było źle, chociaż jak wymieniałem książkę to już nie było, ale dostałęm iną, uzupełniającą inny komplet, więc nie narzekam.

Obkupilem się komiksami, parę nowych koszulek + naszywek tez przybyło, jedna mikro-gra... w sumie łowy konwentowe całkiem udane.

Dużo fajnych gości, mam fotki z autografami Admirała Mottiego i Boby Fetta , do tego GamesRoom zawalony grami - pociąłem sobie w piątek w Twilight Struggle a w sobotę udało mi się wygrać w Grę o Tron, co bardzo sobie chwalę.

Jedyna szkoda, że program nie trwał dłużej, bo jak zawsze zabrakło czasu. A jeszcze zrywałem się w niedzielę wcześneij, to nie mogłem zobaczyć wszystkich i wszystkiego.

Gala Zajdlowa była bardzo w porządku, konieczne orgowskie wstawki podziękowaniowe dla sponsorów itp. dawały niezamierzenie komiczny klimat ale generalnie nie znalazłem na Polconie 2009 żadnych minusów.
Dodatkowy bonus - wyklosowany darmowy dmuchany miecz świetlny (kolor losowy) dałem małemu synkowi kumpla - okazało się, że jest w jego ulubionym kolorze fioletowym i jak tu nie lubić Polconu?

Jednym słowem - Vivat Łódź!

Acha, jeszcze jedno: specjalne podziękowanie dla Nurglinga za laptopa i łącznośc z netem w czwartek 27 sierpnia - dzięki niemu zarobiłem dodatkową kasę na konwent :P
Ostatnio zmieniony 2009-09-22, 10:25 przez Darth Stalin, łącznie zmieniany 1 raz.
DARTH STALIN - Lord Generalissimus Związku Socjalistycznych Republik Sithów

ODPOWIEDZ