Gry planszowe

czyli głowy pochylone nad stołem

4-5 czerwca 2011

Moderator:Avalanche

Awatar użytkownika
orions
Szlachcic
Posty:836
Rejestracja:2008-06-17, 19:19
Lokalizacja:Łódź

Gry planszowe

Post autor: orions » 2011-02-10, 10:57

Nasz repertuar w temacie gier planszowych jest duży i zróżnicowany, imię ich jest legion, itp. itd. Lista gier (ciągle rosnąca) dostępna jest na stronie ŁPGa, w dziale "Gry Planszowe" - oto link. A do rzeczy:

Gry ekonomiczne
Wciel się we właściciela sieci elektrowni w "Wysokim Napięciu"... albo w portugalskiego odkrywcę i kolonizatora w "Navegador"... albo w niemieckiego chłopa, próbującego wyżywić swoją rodzinę w "Agricoli"... albo w wiele, wiele innych postaci. Wszystkie te gry łączy kilka wspólnych cech - musisz umiejętnie zarządzać swoimi zasobami (a czasami również kontrolować zasoby przeciwników), wiedzieć kiedy należy inwestować, a kiedy sprzedawać.

Gry przygodowe
Przeżyj niesamowite kilka godzin na pokładzie "Battle Star: Galactica"... obroń swoją wioskę przed podstępnymi duchami w "Ghost Stories"... wydostań się z bazy opanowanej przez potwory w "Doom"... W niektórych z tych gier będziesz prowadzić bezwzględny wyścig ze swoimi przeciwnikami, w niektórych zaś razem będziecie musieli przeciwstawić się niebezpieczeństwu... ale uważaj, w waszych szeregach może czaić się zdrajca...

Gry strategiczne
Sprawdź jak poradziłbyś sobie na miejscu sławnych przywódców w historycznych grach strategicznych, symulujących bardziej i mniej znane kampanie, bitwy i potyczki w dziejach wojen na całym świecie. Przenieś się do Westeros i zdobądź przewagę nad innymi rodami w "Grze o Tron", albo do bezlitosnego świata po apokalipsie w "Neuroshima Hex". Analizuj sytuację na mapie, podejmuj decyzje strategiczne i taktyczne, wykorzystaj każde potknięcie twojego przeciwnika...

Gry familijne
Wciel się w żółwia biegnącego do sałaty w "Pędzących żółwiach", albo w kurę polującą na... "Robale"! A może zbudujesz największą sieć połączeń kolejowych we "Wsiąść do pociągu"? Jeszcze lepiej: ścigaj się po złoto zakopane w dawnej kopalni, przy okazji wyprowadzając innych górników w pole w "Sabotażyście". Proponujemy wiele gier doskonale bawiących zarówno najmłodszych, jak i ich starsze rodzeństwo i rodziców.

Gry logiczne
Szybkie i nieskomplikowane gry, które rozruszają Twoje szare komórki. Sprawdź się w klasycznej chińskiej grze, od wielu setek lat fascynującej ludzi na całym świecie - "Go"... wypchnij kulki przeciwnika, nie pozwalając aby on wypchnął Twoje w "Abalone"... Ułóż najdłuższy ciąg różnokolorowych nitek w "Tantrix"... Gwarantujemy, że nie będziesz się nudzić!
Ostatnio zmieniony 2017-02-20, 17:44 przez orions, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ