Łódzki Port Gier 48
7-9 czerwca 2024
pt: 16:00 - 20:00, so-nd: 10:00 -20:00
Wydział Humanistyczny AHE w Łodzi
Łódzki Port Gier
Łódzki Port Gier to impreza towarzyska przeznaczona dla miłośników gier 'bez prądu' organizowana przez Stowarzyszenie Miłośników ERpegów i Fantastyki w Łodzi. Wydarzenie skierowane jest do ludzi w każdym wieku - idealne dla dzieci, młodzieży, studentów oraz dorosłych, którzy chcieli by w ciekawy sposób spędzić czas ze swoimi pociechami. Słowem dla wszystkich gotowych poznać i polubić gry oraz tych, którzy już dzielą czas z przyjaciółmi w towarzystwie kostki, pionków i plansz. Impreza jest całkowicie darmowa, przyjść może każdy, zaś pokaźny wybór gier zapewnia, że każdy znajdzie coś dla siebie.
Gry planszowe
Gry planszowe dziś różnią się od tych sprzed stuleci, a w ostatnich latach, dzięki ogromnemu rozwojowi tego rynku na świecie, także w Polsce możemy zgrać w najnowsze, wciągające produkcje. Zachwycają różnorodnością tematyki, starannością wykonania, czy innowacyjnymi zasadami. Cieszą oko, stymulują intelekt, pozwalają nawiązać nowe znajomości czy spoić więzy rodzinne.
Gry FABULARNE (RPG)
Gra fabularna (inaczej RPG, z ang. role-playing game, często zwana potocznie erpegiem lub rolplejem) - gra, w której gracze (od jednego do kilku) wcielają się w role fikcyjnych postaci. Cała rozgrywka toczy się w fikcyjnym świecie, istniejącym tylko w wyobraźni grających. Jej celem na ogół jest rozegranie gry - rozwinięcie fabuły nieznanego im scenariusza i osiągnięcie umownie określonych, lub indywidualnych celów, przy zachowaniu wybranego zestawu reguł, zwanego mechaniką gry.
Gry bitewne
Gry bitewne. Bitewniaki. Wargaming. Sama nazwa daje pewne poszlaki dotyczące jej znaczenia. Gry bitewne to hobby polegające na odwzorowaniu i symulowaniu taktycznych zmagań wojennych przy pomocy miniatur. Odtwarzane są zarówno bitwy historyczne, jaki i hipotetyczne starcia, a nawet walki w realiach S-F i Fantasy.
Organizatorzy:
Sponsorzy:
Patroni medialni: