Nasze inicjatywy

Stowarzyszenie istnieje od 27 października 2001 roku i od początku wspierało niemal każdą regionalną inicjatywę związaną z propagowaniem gier fabularnych i ogólnie pojętej fantastyki. Współorganizowaliśmy Łódzką Sobotę z Fantastyką (8 listopada 2003) jak i Kapitularz RE (kwiecień 2004). W latach 2003 – 2007 odbywały się z naszej inicjatywy Dni Fantastyki w XXI LO w Łodzi.

W latach 2005-2008 mieliśmy przyjemność przygotowywać Zjazd Miłośników Fantastyki U-BOT. Organizowana przez grupę, której zasadniczym trzonem byli właśnie nasi członkowie, impreza gościła na przestrzeni czterech lat ponad 1150 uczestników i 180 gości (twórców literatury fantastycznej, przedstawicieli mediów, czy wydawnictw). Nasze zaangażowanie docenił magistrat miasta Łodzi dołączając naszą imprezę do atrakcji Festiwalu Dialogu Czterech Kultur, a w roku 2008 U-bot uzyskał Patronat Prezydenta Miasta Łodzi.

W roku 2009 wielkim zaufaniem obdarzyli nas fani z całej Polski powierzając zaszczyt organizacji Ogólnopolskiego Konwentu Miłośników Fantastyki Polcon, czyli najważniejszego i w założeniu największego zjazdu fanów. Impreza odbyła się w dniach 27-30 sierpnia 2009 na terenie Politechniki Łódzkiej i hali sportowej MOSiR gromadząc ponad 2000 uczestników i wielu znakomitych (w tym zagranicznych) gości.

Naszą sztandarową imprezą jest organizowany od 2008 roku Łódzki Port Gier. Wydarzenie to doczekało się już ponad czterdziestu edycji i jest największym konwentem poświęconym grom „bez prądu” w regionie łódzkim i jednym z największych w Polsce. Każdego roku odbywa się 3 do 5 edycji ŁPG-a, a każda z nich przyciąga od kilkuset do ponad tysiąca uczestników.

Współdziałaliśmy również z łódzką Manufakturą. W 2010 roku razem z Muzeum Fabryki zorganizowaliśmy dwie edycje klimatycznego LARP-a osadzonego w realiach XIX-wiecznej Łodzi – Fortuna Fabrykanta. Z kolei w 2012 roku przygotowaliśmy gamesroom planszówkowy w ramach wydarzenia I wszystko gra!.